قابلیت Always On گلکسی اس7 به سایر گوشی‌های سامسونگ نخواهد آمد

روز گذشته کمپانی سامسونگ دو پرچمدار جدید خودش گلکسی اس7 و اس7 اج را رونمایی کرد. یکی از جذاب ترین ویژگی این محصولات صفحه نمایش همیشه روشن یا Always On این دو محصول بود که به تلفن اجازه می‌دهد اطلاعات اولیه‌ای مانند زمان، تاریخ و برخی از نوتیفیکیشن‌های مربوط به تماس‌ها یا پیام‌ها را بدون نیاز به روشن شدن نمایشگر اصلی، نمایش دهد.

حال ممکن است برخی از علاقه مندان تصور کنند که صفحه نمایش همیشه روشن یک ویژگی نرم افزاری بوده و قرار است سامسونگ چنین ویژگی را در سایر تلفن‌های هوشمند خودش نیز به ارمغان آورد. اما متاسفانه از سامسونگ این خبر به گوش می‌رسد که چنین ویژگی مختص دو پرچمدار جدید است تا بتواند این دو را از سایر محصولاتش متمایز کند و اگر قرار باشد تا در محصول دیگری این ویژگی دیده شود،  آن پرچمدار سال آینده سامسونگ خواهد بود.

هرچند که ما مطمئن نیستیم که چرا سامسونگ چنین ویژگی را به سایر محصولات خودش نمی‌آورد اما احتمالاً دلیلش همان است که در بالا گفته شد و تنها به خاطر جذب مخاطبین به سمت پرچمداران جدید خودش است. بنابر این اگر می‌خواهید از چنین ویژگی لذت ببرید می‌بایست تا یکی از دو تلفن هوشمند گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج را خریداری نمایید. هرچند ممکن است شما بگویید که این ویژگی موجب تخلیه زودهنگام باتری خواهد شد. اما باید به شما بگوییم که چنین چیزی درست نیست!

با لطف تکنولوژی صفحات نمایش AMOLED باید بگوییم که در این صفحات تنها پیکسل‌هایی که به نور نیاز داشته باشند روشن خواهند شد و این درحالیست که صفحه نمایش LCD حتی اگر پس زمینه صفحه سیاه هم باشد، نیاز دارند که تمامی صفحات به صورت منظم روشن باشند.

لازم به ذکر است که تکنولوژی Always On برای نخستین بار و در روز گذشته توسط پرچمدار ال جی، مدل G5 رونمایی شد و سپس سامسونگ در شب گذشته بود که استفاده پرچمداران جدید خودش از این قابلیت را به نمایش گذاشت.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد