مدیرعامل نوکیا از برنامه های بازگشتشان به صنعت تلفن همراه می‌گوید

نوکیا نامی است که در سالیان نه چندان دور مفهوم تلفن همراه با آن معنا پیدا می‌کرد. چندین سال قبل این کمپانی تمامی بازار تلفن‌های همراه را در دستان خود می‌دید، اما درست چند سال پیش با ظهور شرکت‌های دیگر کار و کاسبی این تولید کننده کساد شد و آرام آرام از این بازار فاصله پیدا کرد. در نهایت مشاهده کردیم که در سالیان اخیر این کمپانی مشغول به انجام کار‌های مخابراتی مایکروسافت بوده و همچنین دستی هم در طراحی تلفن‌های سری لومیا این شرکت دارد. اما خبر خوب برای طرفداران قدیمی این کمپانی این است که در آینده شاهد بازگشت نام “نوکیا” به صورت کاملاً مستقل به بازار تلفن‌های هوشمند خواهیم بود.

راجیف سوری؛ مدیرعامل کمپانی گوگل که در کنگره جهانی موبایل اسپانیا حضور یافته بود و پس از محاصره شدن به واسطه خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد. وی این نکته را تأیید کرد که نوکیا قصد دارد تا باری دیگر به بازار تلفن‌های همراه پا بگذارد. این درحالیست که ما سال گذشته خبر‌هایی از سوی نوکیا در ارتباط با عرضه تلفن‌های هوشمند شنیده بودیم. با این حال سوری عنوان می‌کند که نوکیا هیچ عجله‌ای برای این حضور دوباره نخواهد داشت و این اتفاق لزوماً در آینده‌ای نزدیک نخواهد افتاد. وی در این باره عنوان کرده است:

” در حال حاضر جدول زمانی جهت این کار نداریم. علاوه بر آن عجله‌ای هم برای این کار نیست. این ممکن است که در سال جاری و یا در سال های آینده رخ دهد. در حال حاضر به دنبال یک شریک تجاری مناسب هستیم و هیچ عجله‌ای جهت این کار نخواهیم داشت تا بتوانیم در حد انتظار ظاهر شویم”

وی همچنین روی این موضوع تأکید کرد که قصد ندارد تا تلفن‌ها را به صورت انفرادی بسازد بلکه قصد دارد تا مجوزی با نام تجاری دیگر را جهت عرضه دریافت کند. درست همانند کمپانی گوگل که از نام‌های تجاری دیگر جهت عرضه تلفن‌های نکسوس خودش بهره می‌برد.