توسعه هر چه بیشتر یکی از بهترین قابلیت‌های تلویزیونی سامسونگ

اگر شما هم از دارندگان یکی از تلویزیون‌های 2016 سامسونگ از نوع SUHD با تکنولوژی Quantum Dot یا همان نقطه کوانتومی هستید، در این صورت از امروز می‌توانید با دانلود یک بروزرسانی سیستمی، تکنولوژی ارتقاء مقیاس تصویر +HDR را بر روی دستگاه خود فعال نمایید.

باید اشاره کنیم که این تکنولوژی درست همانند ویژگی ارتقاء مقیاس تصویر 4K، که برای تبدیل محتوای HD به 4K به کار می‌رود، عمل خواهد کرد. در مورد +HDR نیز تکنولوژی مذکور ویدیوهایی با دامنه دینامیک استاندارد یا به اختصار SDR را دریافت کرده و با گسترش طیف روشنایی آن، ویدیویی با دامنه دینامیک بالا یا HDR تولید می‌کند.

تلویزیون مدل UE55KS7000 سامسونگکپی نزدیک به اصل!

تصاویری که از این تکنولوژی حاصل می‌شوند از لحاظ کیفیت کمی ضعیف‌تر از محتوای ذاتی HDR دارند، اما مطمئناً می‌توان تا زمان گسترش بیشتر ویدیوهای HDR از این تکنولوژی به عنوان روشی جایگزین برای استفاده از حداکثر کیفیت ممکن ویدیوها استفاده کرد.

در تست‌های انجام شده، این تکنولوژی جدید عملکرد بسیار خوب و قابل توجهی در تلویزیون مدل UE55KS7000 سامسونگ داشته است، اما تنها با همین یک مورد نمی‌توان در مورد کارایی آن قضاوت کرد و باید منتظر بود و دید آیا در سایر دستگاه‌های سامسونگ نیز می‌تواند همین خروجی را ارئه دهد یا نه.

همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره کردیم، بروزرسانی سیستمی مربوط به فعال کردن این تکنولوژی، هم اکنون برای تلویزیون‌های SUHD سامسونگ در دسترس می‌باشد و برای تلویزیون‌های غیر SUHD نیز قرار است در ماه سپتامبر (شهریور ماه) شاهد عرضه این بروزرسانی باشیم.

منبع techradar
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد