وان پلاس 3 با سیستم Dash Charging یک شارژ سریع و خنک را ارائه می‌کند

Dash charging

اگر اخبار مربوط به OnePlus 3 را از دست داده‌اید؛ باید بگوییم که این گوشی  دارای شایستگی کامل برای عنوان “قاتل پرچمدارها” است.  عمده مشخصات این گوشی پردازنده اسنپ دراگون 820، 6 گیگابایت رم، و یک دوربین 16MP در عقب می‌باشد که تنها با قیمت 399 دلاری یا 399 یورو عرضه خواهد شد. بنابراین می توان این گوشی را یک انتخاب مقرون به صرفه برای همه آنهایی که می‌خواهند یک هیولا را دستان خود داشته باشند و بودجه کمی هم دارند، قلمداد کرد.

OnePlus 3

یکی از ویژگی‌های مهم به کار گرفته OnePlus 3، سیستم شارژ Dash charging است. دَش شارژ دقیقا چیست؟ خیلی ساده باید بگوییم که دش شارژ سیستم اختصاصی شارژ سریع OnePlus است. وان‌پلاس با افتخار ادعا می‌کند که سیستم شارژ او می‌تواند تنها در 30 دقیقه باتری را تا 63 درصد پر کند.

Dash charging

خب با 63 درصد باتری OnePlus 3 چه کارهایی می‌توانیم بکنیم؟  چطور است با تماشای سریال تلویزیونی و محبوب Game of Thrones شروع کنیم؛ شما می‌توانید با این مقدار شارژ باتری تا 7 ساعت مداوم (به شرط تنظیم کردن شدت نور صفحه نمایش در حالت 50 درصد) به تماشای این سریال بپردازید.

اما Dash charging چگونه کار می‌کنید؟ وان‌پلاس این‌گونه توضیح می‌دهد که این سیستم با استفاده از یک  “جریان بزرگتر برقی”  و بدون افزایش فشار اقدام به شارژ باتری به صورت پایدار می‌کنند. بی شک این روش بسیار موفق نیز هست. همچنین سرعت دش شارژ به هنگام بکارگیری گوشی مانند ضبط ویدئو 4K، بازی کردن و یا وب گردی و یا هر فعالیتی که نیاز به روشن بودن صفحه نمایش دارد کاهش نمی‌یابد. در نمودارهای زیر می‌توانید به خوبی صحت ادعای وان‌پلاس را در مقایسه با رقبایی چون Samsung Galaxy S7 Edge و Nexus 6P ببینید.

این قابلیت بسیار کاربردی است و ما نمی‌توانیم  برای امتحان آن صبر کنیم! به خصوص که وان‌پلاس به گرم نشدن گوشی به هنگام شارژ سریع و برخلاف سایر رقبا می‌بالد. وان‌پلاس می‌گوید گوشی به هنگام شارژ با سیستم Dash charging خنک و عادی می‌ماند. اما خب دلیلی غیر از سیستم شارژ برای خنک ماندن دستگاه نیز وجود دارد و آن استفاده از یک بدنه فلزی است که به خوبی می‌تواند گرمای حاصل از فرایند شارژ باتری را در سرتاسر بدنه پخش کند.