مرورگر اپرا، مایکروسافت اج را به چالش کشید‌!

در روز دوشنبه مایکروسافت ویدئویی را منتشر ساخت که نشان می‌داد مرورگر آج مایکروسافت در میان همه مرورگرها مصرف بهینه‌تری را در ویندوز 10 دارد. آنها برای اثبات ادعای خود و خالی کردن از هر شک و شبهه‌ای، دستگاه سرفیس مورد آزمایش را به تجهیزات نظارتی و اندازه‌گیری انرژی مجهز کرده و از بروزترین نسخه پایدار مرورگرهای آج، کروم، اپرا و فایرفاکس در این آزمایش استفاده کردند.

همه مرورگرها با یک اسکریپت و به صورت خودکار فعالیت‌های مشابهی مانند پخش ویدئو، باز کردن تب، پیمایش صفحات و باز کردن وب‌سایت‌های مختلف را انجام می‌دادند. وب‌سایت‌های در نظر گرفته شده برای این آزمایش شامل وب‌سایت‌های محبوب و پرکاربردی چون فیس‌بوک، یوتیوب، ویکی‌پدیا و آمازون بودند تا شرایط کاملاً استانداردی بر این آزمایش حاکم باشد.

اما به نظر می‌رسد این آزمایش به مذاق تیم توسعه اپرا خوش نیامده و آنها در یک پست از وبلاگ خبری خود اعلام کرده‌اند که مرورگر اپرا در آزمایش آنها بسیار بهتر از مرورگر آج مایکروسافت عمل کرده است. آزمایشی که آنها ترتیب داده بودند به این‌گونه بود که آنها بر روی یک لپ‌تاپ با سیستم عامل ویندوز ۱۰، نسخه‌ی ۳۹.۰.۲۲۴۸.۰ مرورگر اپرا را با فعال بودن قابلیت مسدود سازی تبلیغات و ذخیره باتری اجرا کردند و در آخر توانستند نسبت به مرورگر مایکروسافت آج (نسخه‌ی ۲۵.۱۰۵۸۶.۰.۰)، ۲۲ درصد زمان بیشتری لپ‌تاپ را روشن نگه‌دارند.

Kyle Pflug، یکی از اعضای تیم آج مایکروسافت، به این آزمایش اپرا واکنش نشان داد و در پستی بیان کرد که مایکروسافت در آزمایش خود گزینه مسدودکننده تبلیغات را فعال نکرده (این ویژگی به صورت پیش‌فرض خاموش است) که این ویژگی تأثیر بسیار زیادی بر کاهش مصرف باتری دارد و همچنین در این آزمایش باتری سیور نیز روشن بوده است.

edge-opera

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mspoweruser
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.