اپلیکیشن Google Photos رسما معرفی شد

شایعه ها در مورد برنامه جدید مدیریت تصاویر گوگل به واقعیت مبدل شده اند و گوگل این اپلیکیشن را در همایش Google I/O رسما معرفی کرد. این برنامه تنها یک آپدیت معمولی برای برنامه قبلی گوگل که بیشتر ما بر روی تلفن های هوشمند خود استفاده می کنیم نمی باشد بلکه Google Photos یک محصول کاملا جدید و یک تجربه نو در زمینه کار با تصاویر می باشد. این محصول به صورت یک اپلیکیشن مستقل و از پایه طراحی شده است و قصد دارد تا تمام تصاویر کاربر را به صورت متمرکز در یک جا جمع آوری کند که البته این برنامه، مکانی امن و با دسترسی آسان و همچنین با قابلیت به اشتراک گذاری بالا برای تصاویر خواهد بود.

در اصل گوگل قصد دارد تا Google Photos را به یک مرکز مدیریت کامل تصاویر تبدیل کند و تمام نیاز های کاربر در رابطه با تصاویر را در این برنامه پاسخ دهد. در Google Photos این امکان وجود دارد که عکس هایی که شما توسط تلفن هوشمند خود ثبت می کنید به صورت خودکار با این سرویس همگام سازی شوند و البته کماکان می توانید عکس هایی که از قبل بر روی دستگاه خود دارید را به آن اضافه کنید. در این سرویس عکس ها با کیفیت بالا (حداکثر 16 مگاپیکسل) آپلود می شوند که باعث می شود تا افت کیفیت محسوسی را در تصاویر خود مشاهده نکنید. اگر عکس های خود را با این کیفیت آپلود کنید، فضایی که در اختیار شما قرار می گیرد نامحدود خواهد بود ولی اگر بخواهید تصاویرتان را با کیفیتی بالاتر آپلود کنید در این صورت این تصاویر بر روی فضای شخصی شما در گوگل قرار خواهند گرفت. در مورد ویدیو های با حداکثر کیفیت 1080p نیز همین روال حاکم خواهد بود.

Google-Photos-1در کنار قابلیت بالای Google Photos در جمع آوری تصاویر، این برنامه برای مدیریت آنها نیز بسیار مناسب به نظر می رسد. این برنامه علاوه بر دسته بندی تصاویر بر اساس زمان، تاریخ و مکان ثبت آنها، می تواند با تشخیص چهره اشخاص درون عکس ها، تصاویر را بر اساس افراد مختلف نیز دسته بندی کند. با وجود این قابلیت دیگر نیازی به برچسب گذاری بر روی تصاویر و یا تهیه آلبوم نخواهید داشت، تنها کافیست تا بر روی چهره یک شخص در یکی از عکس ها لمس نمایید تا گوگل تمام تصاویر مربوط به وی را برای شما گردآوری کند.

مشابه بیشتر برنامه های مدیریت تصاویر، Google Photos نیز توانایی ویرایش عکس ها را خواهد داشت. شما در این برنامه می توانید تنظیمات مربوط به رنگ و روشنایی را به صورت دستی بر روی تصاویر اعمال کنید و یا اجازه دهید تا خود برنامه این کار را برای شما انجام دهد. همچنین در Google Photos شما می توانید با چند لمس ساده، یک کولاژ یا انیمیشن و یا فیلم به همراه موزیک از تصاویر خود ایجاد کنید.

امروزه بیشتر کاربران تمایل زیادی برای به اشتراک گذاری تصاویر خود، نشان می دهند. برنامه Google Photos این کار را نیز با روش های گوناگون برای شما انجام خواهد داد. شما می توانید یک عکس را در برنامه ای خاص به اشتراک بگذارید و یا لینکی تولید کنید که دوستانتان با مراجعه به آن بتوانند به یک گالری عکس که از یک یا چند تصویر تشکیل شده است، دسترسی داشته باشند. دوستانتان می توانند این عکس ها را مشاهده کنند و یا آنها را به فضای شخصی خودشان منتقل کنند.

با اینکه اندروید M اواخر امسال عرضه خواهد شد ولی برنامه Google Photos، امروز بر روی پلتفرم های مختلف ارائه شده است. این سرویس بر روی دستگاه های اندرویدی، دستگاه های مبتنی بر iOS و مرورگر های وب قابل استفاده می باشد.

منبع: phonearena.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2Nt8ykJ

نظرات بسته شده است.