فلای تودی

ثبت اختراع یک دستگاه سه کاره با صفحه نمایش کششی توسط سامسونگ!

یک پتنت جدید از کمپانی سامسونگ امروز در کره جنوبی منتشر شد که یک دستگاه سه کاره با صفحه نمایش خمیده OLED را نشان می‌دهد که می‌تواند از یک ساعت هوشمند به تلفن همراه و یا حتی تبلت تبدیل شود.

این پتنت با عنوان «دستگاه‌هایی که از صفحات کششی استفاده می‌کنند و نحوه کنترل آن‌ها» یک سال و نیم پیش در کره جنوبی به ثبت رسیده و یک صفحه نمایش بسیار انعطاف پذیر را نشان می‌دهد که در واقع یک ساعت هوشمند است که می‌تواند به گوشی هوشمند و در ‌‌نهایت تبلت تبدیل شود.

برای رسیدن به چنین هدفی، صفحه نمایش استفاده شده باید خم شود، کشش یابد و  به شکل‌های گوناگونی در آید و این پتنت به تکنولوژی OLED اشاره کرده است. سامسونگ این اختراع را در گذشته به ثبت رسانده و در واقع چیزی که ما در اینجا مشاهده می‌کنیم فرا‌تر از یک دستگاه واقعی است و مشخص نیست رسیدن به چنین مفهومی ممکن است یا خیر.

در حال حاضر همچنان منتظریم سامسونگ اولین گوشی هوشمند با صفحه نمایش تاشو خود را وارد بازار کند. شایعات پیرامون گوشی هوشمندی با نام رمزی Project Valley از یک سال قبل به گوش می‌رسید و نمونه‌هایی از تصاویر صفحه نمایش تاشو سامسونگ مدت‌ها قبل منتشر شده بود با این حال انتظار می‌رود اولین دستگاه از این مدل در سال 2017 وارد بازار شود. بنابر این طبق این روند، مشخص است که شاید چندین سال بعد بتوانیم گوشی‌هایی با صفحه نمایش کششی و قابل انعطاف را مشاهده کنیم.

نظر شما چیست؟ آیا در آینده به دستگاه‌هایی که در دور دستتان به عنوان ساعت مورد استفاده قرار می‌گیرند و سپس به گوشی همراه و یا تبلت تبدیل می‌شوند نیاز خواهیم داشت؟

منبع sammobile
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد