بروزرسانی نسخه ۳٫۰۰ پلی استیشن ۴ منتشر شد

سونی دیروز کاربران کنسول پلی استیشن ۴ را غافلگیر کرد و اعلام نمود که جدیدترین بروزرسانی بزرگ پلی استیشن ۴ را فردا ارائه خواهد کرد. اما مثل اینکه این شرکت نتوانسته تا فردا صبر کند و همین امروز بروزرسانی نسخه ۳٫۰۰ کنسول نسل هشتمی خود را در دسترس کاربران قرار داده است.

این بروزرسانی جدید ویژگی های زیادی را به کنسول پلی استیشن ۴ اضافه می کند و این تغییرات، بخش های مختلفی از سیستم را در بر خواهد گرفت. البته لیست کامل تغییرات این بروزرسانی، پیش از این توسط نام کاربری Wario64 در وب سایت توییتر فاش شده بود. از مهمترین ویژگی های این بروزرسانی می توان به اضافه شدن انجمن ها، امکان آپلود کلیپ های ویدیویی به وب سایت توییتر و قابلیت پخش زنده در یوتیوب اشاره کرد.

اما دیروز وقتی سونی اطلاعات مربوط به بروزرسانی نسخه ۳٫۰۰ را منتشر کرد، اشاره نکردن این شرکت به یکی از قابلیت هایی که پیش از این گفته می شد در این بروزرسانی به کنسول اضافه خواهد شد، کاملا جلب توجه نمود. این قابلیت هم چیزی نیست جز ارتقای میزان فضای ابری در دسترس کاربران پلی استیشن پلاس، از یک گیگابایت به ۱۰ گیگابایت. ویژگی مذکور حتی از لیست تغییرات این بروزرسانی نیز حذف شده و دیگر هیچ اثری از آن نمانده است. اما خوشبختانه با وجود اینکه سونی هیچ اشاره ای به اضافه شدن این قابلیت نکرده است، با این حال طبق اعلام وب سایت NeoGAF، بروزرسانی اخیر پلی استیشن ۴ در واقع این ویژگی را در خود دارد.

ps vita remote play with ps4

کنسول دستی سونی یعنی پلی استیشن ویتا نیز بروزرسانی جدیدی دریافت کرده که البته جزئیات آن هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. در مرحله تست بتای این بروزرسانی، قابلیت ریموت پلی (بازی کردن بازی های کنسول پلی استیشن ۴ بر روی ویتا) به این کنسول دستی اضافه نشده بود و احتمالا در نسخه نهایی بروزرسانی مذکور شاهد این ویژگی نیز خواهیم بود. با اعمال این بروزرسانی، احتمالا حفره ای هم که اوایل هفته جاری در کنسول پلی استیشن تی وی (TV) کشف شده بود، برطرف خواهد شد.

اگر کنسول پلی استیشن ۴ خود را بر روی حالت Rest قرار داده و بروزرسانی خودکار کنسول را نیز فعال کرده باشید، در این صورت تا الان احتمالا بروزرسانی نسخه ۳٫۰۰ بر روی کنسول شما دانلود شده است و می توانید از آن استفاده کنید!

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد