آیا سونی در حال کار بر روی پلی استیشن 4 اسلیم است؟

کنسول پلی استیشن 4 سونی

مدتی قبل از آغاز نمایشگاه E3 امسال، کمپانی صاحب نام سونی خبر داد که در حال کار بر روی مدل جدیدی از کنسول نسل هشتمی خود با نام پلی استیشن 4 نئو (PS4 Neo) می‌باشد، البته در آن زمان مشخص نشد که این کنسول جدید در چه تاریخی رونمایی و یا عرضه خواهد شد. اگر چه این طور که به نظر می‌رسد، سونی به این زودی‌ها نمی‌تواند پلی استیشن 4 نئو را وارد بازار کند، زیرا بنا به گفته‌های یکی از تحلیلگران سرشناس صنعت گیم، آقای Damian Thong، که در وال استریت ژورنال منتشر شده است، احتمالاً سونی در حال حاضر مشغول کار بر روی نسخه باریک و یا به اصطلاح اسلیم (Slim) این کنسول نیز می‌باشد.

البته به این نکته هیچ اشاره‌ای نشده که آیا این صحبت‌ها تنها گمانه‌زنی‌های آقای Thong هستند و یا اینکه وی از طریق منابعی که نامشان در گزارش نیامده است، توانسته به اطلاعاتی موثق دست پیدا کند. اما در هر صورت می‌توان انتظار انجام چنین کاری را از سونی داشت، زیرا این شرکن ژاپنی پیش از این نیز نسخه‌ای جمع و جور از پلی استیشن 3 را عرضه کرده بود و حالا هیچ بعید نیست که در مورد کنسول نسل جدید خود نیز همین روند را تکرار کند.

پلی استیشن 4 سفید رنگاین نکته را نیز نباید نادیده گرفت که رقیب جدی سونی در بازار کنسول‌ها، یعنی شرکت مایکروسافت، به تازگی نسخه‌ای باریک از کنسول ایکس باکس وان را با نام ایکس باکس وان اس (Xbox One S)، معرفی نموده است. به همین دلیل نیز بسیار بعید است که سونی به همین راحتی بازار را به مایکروسافت و کنسول جمع و جورتر آن واگذار کند. کنسولی که ممکن است برای مشتریان جدید و یا حتی کسانی که قصد ارتقا به پلی استیشن 4 نئو را ندارند، انتخابی ایده‌آل باشد.

همانطور که اشاره کردیم هنوز هیچ صحبتی از تاریخ عرضه پلی استیشن اسلیم و یا پلی استیشن نئو به میان نیامده است. البته گفته شده که احتمالاً سونی در نمایشگاه توکیو گیم شو (Tokyo Game Show) که از پانزدهم تا هجدهم سپتامبر (28-25 شهریور) برگزار خواهد شد، اطلاعات بیشتری راجع به کنسول‌های جدید خود منتشر خواهد کرد.