با Record the Earth در تحقیقات زیست محیطی مشارکت داشته باشید

با Record the Earth در تحقیقات زیست محیطی مشارکت داشته باشید

در حالیکه فکر و ذهن اغلب مردم درگیر پیدا کردن پوکمون ها است، اپلیکیشن جدیدی به نام Record the Earth منتشر شده که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با صرف زمانی کوتاه در حین انجام کارهای دیگر در تحقیقات زیست محیطی نیز مشارکت کنید.

در این رابطه، محققان دانشگاه پوردو برنامه‌ای تحت عنوان  Record the Earth 2 طراحی کرده‌اند که مشارکت کاربران در تحقیقات زیست محیطی را تسهیل می‌بخشد. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد به عنوان بخشی از برنامه علمی دانشگاه پوردو آمریکا، صدای محیط اطراف خود را ضبط کنند و آن‌ها را در بایگانی جهانی اصوات محیطی آپلود کنند. این پروژه بر مبنای جمع آوری اطلاعات درباره سلامت و رفاه سیاره زمین از طریق ضبط صداهای محیطی بنا شده است و محققان قصد دارند از طریق صداها به روابط و علایق انسان‌ها نیز پی ببرند.

استفاده از این برنامه ساده است و کافی است دکمه ضبط را فشار دهید، فایل‌های صوتی حداکثر 3 دقیقه‌ای از محیط پیرامون خود ضبط کنید و سپس توضیحات و تگ مورد نظر را به آن اضافه کنید. در نهایت پس از ایجاد حساب کاربری می‌توانید صداهای ضبط شده خود را در برنامه آپلود کنید و در بین صداهای ضبط شده توسط سایر کاربران نیز جستجو کنید و به آن‌ها امتیاز دهید یا اینکه آن‌ها را به لیست پخش مورد علاقه خود اضافه کنید.

اگر به این برنامه و مشارکت در تحقیقات زیست محیطی علاقه مند شده اید می‌توانید این برنامه را به صورت رایگان برای دستگاه اندروید یا iOS خود دریافت کنید.

دانلود برای اندروید: گوگل پلی

دانلود برای iOS: آیتونز