ثبت فروش 100 هزار هدست واقعیت مجازی HTC Vive در مدت 3 ماه

هدست‌های واقعیت مجازی شاید نتوانند خودشان را به عنوان یک کنسول بازی جداگانه حداقل برای حالا معرفی کنند؛ اما مسئولین این صنعت و ناظران دنیای تکنولوژی انتظار دارند که واقعیت مجازی با رشد سریع خود به یکی مهم‌ترین بخش‌های بازار تکنولوژی در آینده پیش  رو تبدیل شود.

در حال حاضر هدست‌های واقعیت مجازی قدرتمندی نظیر اوکولوس ریفت و اچ تی سی Vive عرضه شده‌اند و اینک توپ در زمین غول ژاپنی دنیای فناوری، کمپانی سونی است تا از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR طی ماه‌های آینده رونمایی کند. در حالی که مدت زمان زیادی نیست که دو هدست نام برده در دسترس مردم قرار گرفته‌اند، آخرین اطلاعات نشان می‌دهد که در حال حاضر تقاضای مردم جهت خرید چنین دستگاه‌هایی در سراسر جهان به خوبی پیش می‌رود.

تا به امروز آمار فروش جدیدی از دو هدست اوکولوس و اچ تی سی به دست ما نرسیده بود؛ اما ظاهراً اطلاعاتی از سوی SteamSpy به دست آمده است که نشان می‌دهد چیزی حدود 100 هزار هدست واقعیت مجازی HTC Vive از یکم آوریل که این محصول عرضه شده تا به امروز به فروش رفه است. SteamSpy یک فروشگاه بازی‌های ویدیویی است که از اطلاعات میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان که تا به حال سرویس ارائه کرده چنین آماری را به دست آورده است. بر اساس اطلاعات موجود در این وب‌سایت یکی از عناوین پرطرفدار هدست اچ تی سی Vive، عنوان Tilt Brush است که اینک 94 هزار و 911 استفاده کننده دارد. علاوه بر آن می‌توان حدس زد که صاحبان اچ تی سی Vive تا بدین لحظه چیزی حدود 86 هزار و 698 الی 103 هزار و 124 نفر هستند.

هدست واقعیت مجازی HTC Vive
هدست واقعیت مجازی HTC Vive

به هر حال اطلاعاتی از عناوین دیگری نظیر Job Simulator و Fantastic Contraption چنین داستان مشابهی را شرح نمی‌دهند و تنها عدد 73 هزار و 137 خرید را نشان می‌دهند. در حالی که این تفاوت در فروش می‌تواند به جذابیت کمتر این بازی بازگردد، اما هنوز هم فاصله زیاد خریداران این دو بازی کمی شک برانگیز است. در سویی دیگر بسیاری از صاحبان هدست اچ تی سی Vive جزو توسعه دهندگان هستند، بنابراین نام آن‌ها در بین این آمار جای نمی‌گیرد و می‌تواند این میزان فروش را تا بیش از 100 هزار هدست برساند. در هر صورت فروش 100 هزار هدست واقعیت مجازی در طول تنها 3 ماه بسیار قابل توجه است. بدین ترتیب باید گفت که هرچقدر که کمپانی تایوانی اچ تی سی در فروش تلفن‌های هوشمند ناموفق ظاهر شده، در عرصه هدست‌های واقعیت مجازی موفقیت خوبی را سپری کرده است و در حال گذراندن مراحل موفقیت آمیزی در این صنعت نوپا است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع androidheadlines
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.