اپل در حال آماده‌سازی آیفونی با نمایشگر هولوگرافیک!

اپل در حال آماده‌سازی آیفونی با نمایشگر هولوگرافیک!
اپل در حال آماده‌سازی آیفونی با نمایشگر هولوگرافیک!

روز گذشته اطلاعاتی مبنی بر اینکه کمپانی اپل در حال کار بر روی نمایشگری با ال‌ای‌دی های میکرو می‌باشد، از کشور تایوان منتشر شد. این نوع نمایشگر هیچ‌گونه نور پس‌زمینه‌ی ال‌ای‌دی ندارد و خود پنل اصلی وظیفه تولید نور را به طور کامل بر عهده دارد. بر همین اساس اگر اپل در ساخت آیفون آینده از این نوع نمایشگر استفاده کند، به طور حتم گوشی تولید شده بسیار باریک تر از مدل کنونی خواهد بود، چرا که با حذف نور پس‌زمینه ال‌ای‌دی، صفحه نمایش باریک‌تر خواهد شد!

حال امروز گزارشی جدید از کشور یاد شده انتشار یافته است که در آن ادعا شده که اپل به طور مخفیانه بر روی پروژه‌ای دیگر نیز کار می‌کند تا به طور کامل استفاده از نمایشگرهای معمول را کنار بگذارد: پروژه ساخت یک نمایشگر هولوگرافیک. اگر این پروژه آنطور که باید به نتیجه‌ی مطلوب برسد، در نهایت برای دیدن تصاویر در آیفون‌ها، دیگر نیازی به هیچ گونه نمایشگر شیشه‌ای نخواهد بود!

قسمت جالب ماجرا این است که اپل همزمان بر روی این دو پروژه یعنی نمایشگر micro-LED و نمایشگر هولوگرافیک کار می‌کند.  در نهایت تکنولوژی میکرو ال‌ای‌دی با استفاده از سیستم سخت افزاری و نرم افزاری خاص، به کاربران اجازه خواهد داد که بتوانند با چشم غیر مسلح و بی نیاز از هرگونه وسیله‌‌ای تصاویر را به صورت هولوگرافیک جلوی چشم خود مشاهده کنند.