آیفون ۷ از جک ۳.۵ میلیمتری برای هدفون استفاده نخواهد کرد

جک ۳.۵ میلیمتری

بنا بر گزارش رسانه ها، اپل در حال برنامه ریزی جهت حذف جک ۳.۵ میلیمتری معروف هدفون‌هاست و تصمیم دارد تا در آیفون بعدی خود که به احتمال فراوان در تابستان سال آینده عرضه خواهد شد، از آن رونمایی کند.به گفته رسانه‌های گروهی، ضخامت جک جدید اپل حدود ۱ میلیمتر خواهد بود.

همواره سازندگان تلفن‌های همراه به دنباله باریک و فشرده تر کردن محصولات خود هستند و بر این عقیده اند که محصولاتی با زخامت کم، فروش بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت که اپل نیز از این قضیه مستثنی نخواهد بود.

در گذشته نیز شایعاتی مبنی بر طراحی جدید جک مربوط به هدفون‌های سری گذشته اپل به وجود آمد که البته تحقق نیافت، اما حالا با زیاد شدن این شایعات، وبلاگ معروف ماکاتاکارا نیز بر روی این خبر صحه گذاشته است که اپل در حال برنامه ریزی جهت حذف جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون در آیفون بعدی خود یعنی آیفون ۷ می‌باشد.

بسیاری از کاربران به این قضیه اعتراض دارند، زیرا به عقیده آنها جک ۳.۵ میلیمتری استاندارد تمامی هدفون‌های مطرح دنیا می‌باشد و در این صورت آنها نخواهند توانست که از آن هدفون‌ها استفاده کرده و فقط باید از هدفون مخصوص اپل استفاده کنند.

این دسته از کاربران باید به یاد داشته باشند که در ابتدا این اپل بود که از جک ۳.۵ میلیمتری هدفون استفاده نمود و در آن زمان نیز استاندارد هدفون ها، جک‌ ۳.۵ میلیمتری نبود.

همچنین همواره این نکته را باید در نظر گرفت که اپل در حال حاضر بزرگترین نام تجاری بر روی زمین است و بدون شک با تغییراتی که در ابعاد و اندازه‌های استاندارد وارد می‌کند، سایر کمپانی ها نیز به آن سمت روی می‌آورند.