هدف گذاری سامسونگ برای فروش 350 میلیون دستگاه تلفن هوشمند در سال جاری

سامسونگ بار دیگر موفق شده است تا در صدر بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن‌های هوشمند جهان قرار گیرد و بر اساس آخرین گزارش‌ها آن‌ها در 10 تلفن هوشمند برتر جهان در نیمه‌ی نخست سال 2016 میلادی نمایندگانی نظیر گلکسی نوت 5، گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج و به دنبال آن گلکسی اس 7 / اس 7 اج را دارند. بنابراین نیازی به گفتن نیست که تجارت موبایلی سامسونگ خیلی خوب به نظر می‌رسد و آن‌ها قصد دارند تا پایان سال جاری میلادی نتایج را بهتر از آن چه که هست رقم بزنند. آن طور که مشخص است غول دنیای تلفن‌های هوشمند قصد دارد تا انتهای سال 2016 میلادی، چیزی حدود 350 میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش برساند. آن‌ها سال گذشته 324 میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش رسانده بودند و اینک می‌خواهند به این تعداد بی‌افزایند.

طی سه ماهه نخست سال جاری، سامسونگ موفق به فروش 81.9 میلیون تلفن هوشمند شده است که 10 میلیون آن‌ها به تنهایی گلکسی اس 7 (Samsung Galaxy S7) در ماه مارس رقم زده است. طی سه ماهه دوم سال این شرکت موفق شد 77 میلیون دستگاه را به فروش برساند و در انتهای نیمه نخست سال نیز فروش 27 میلیونی دو پرچم‌دار گلکسی اس 7 و اس 7 اج خبر خوبی برای مدیران این شرکت بود. در مجموع باید گفت که این شرکت موفق شده نیمه نخست امسال 191.1 میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش برساند و به نظ می‌رسد که آن‌ها با هدف خود (350 میلیون دستگاه) فاصله چندانی نخواهند داشت.

فروش گوشی سامسونگبا این حال نمی‌توان در این مورد به طور قطع سخن گفت چرا که بازار تلفن همراه کاملاً نوسانی عمل می‌کند. مشخص نیست که سری گلسی اس 7 همچنان به محبوبیت خود ادامه دهد. اما نقطه امید سامسونگ، پرچم‌دار جدید آن‌ها فبلت گلکسی نوت 7 (Samsung Galaxy Note 7) است که تا چند روز دیگر رسماً از آن رونمایی خواهد کرد.  علاوه بر آن خانواده گوشی‌های ارزان قیمت گلکسی J نیز می‌تواند رسیدن به این هدف را بیش از پیش محتمل سازد. با فرض آن که سامسونگ موفق شود انتظارات خود را برآورده سازد و 350 میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش برساند، این قضیه می‌تواند بار دیگر عنوان نخست برترین تولیدکننده تلفن همراه را برای سامسونگ و به مدت یک سال دیگر تمدید کند. ما انتظار داریم که سامسونگ با افزایشی 7.8 درصدی نسبت به سال گذشته میلادی، سال 2016 را به پایان برساند.

منبع androidheadlines
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد