گلکسی نوت 6 سامسونگ اواسط مرداد ماه معرفی خواهد شد

گلکسی نوت 6

گلکسی نوت 5 حال یک ساله شده است و سامسونگ آماده‌ی رونمایی از یک گلکسی نوت تازه می شود. اگر بخواهیم خیلی منطقی این محصول را نام گذاری شده ببینیم، باید انتظار داشت که شاهد عرضه گلکسی نوت 6 باشیم. با این حال شایعاتی از حوالی غول کره‌ای فناوری به گوش می‌رسد که خبر از تغییر نام این محصول به گلکسی نوت 7 می‌دهد. به هر حال این محصول با هر نامی که داشته باشد نسبت به تازه‌ترین نسل گوشی‌های هوشمند گلکسی اس سامسونگ هیچ چیزی کم نخواهد داشت و آماده‌ی تصاحب بازار است.

ماه گذشته کم و بیش می‌شنیدیم که نسل آینده‌ی فبلت‌های سامسونگ (احتمالاً با نام گلکسی نوت 6) اواسط ماه آگوست روانه بازار خواهد شد. حال اوان بلس (افشاکننده‌ی بزرگ دنیای تکنولوژی) خبر می‌دهد که این هندست دقیقاً تا 2 ماه دیگر عرضه می‌شود. این بدان معناست که سامسونگ تصمیم گرفته اوایل ماه آگوست (اواسط مرداد ماه) از محصول تازه‌ی خود رونمایی کند. با توجه به سابقه‌ی مثبت اوان بلس در درز اطلاعات، می‌توانیم تقریباً مطمئن باشیم که در تاریخ ذکر شده شاهد رونمایی از گلکسی نوت 6 خواهیم بود.

بلس همچنین با اشاره به موضوعی، شایعه‌ی عرضه گلکسی نوت 6 در چند مدل مختلف را رد می‌کند. وی می‌گوید گلکسی نوت جدید سامسونگ در ماه آگوست و تنها در یک مدل رونمایی خواهد شد. بنابراین نمی‌توانیم شاهد عرضه دو نسخه متفاوت یکی با صفحه نمایش معمولی و دیگری با صفحه نمایش خمیده باشیم. تازه‌ترین گزارش‌ها خبر می‌دهند که گلکسی نوت 6 دارای صفحه نمایش خمیده‌ همانند گلکسی اس 7 اج خواهد بود که سامسونگ برای طراحی آن از همین محصول الهام گرفته است.

شایعه‌ی جذاب دیگری که در ارتباط با گلکسی نوت 6 یا گلکسی نوت 7 شنیده می‌شود، وجود دو دوربین در قسمت پشتی (دقیقاً شایعه‌ی که در ارتباط با آیفون 6 پلاس اپل می‌شنویم) است. در سمتی دیگر به نظر می‌رسد که گلکسی نوت جدید سامسونگ از یک صفحه نمایش 5.8 اینچی Quad HD Super AMOLED، تراشه اسنپدراگون 823 یا اگزینوس 8890 و 6 گیگابایت ظرفیت رم بهره‌مند خواهد بود.