میزان فروش نوت 7 دو برابر نوت 5 است

میزان فروش نوت 7 دو برابر نوت 5 است

همان‌طور که شما قطعا آگاه هستید، جدیدترین فبلت سامسونگ از طرف بسیاری از مخاطبین و منتقدین مورد تحسین قرار گرفته است. شرکت سامسونگ، نوت 7 را با یک جهش و پس از نوت 5 به بازار فرستاده است و آن را با ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های جدید فراوانی همراه ساخته است. کارشناسان بازار، فروش خوبی را برای این فبلت قدرتمند کره‌ای پیش‌بینی کرده‌اند، در واقع محموله‌های ماهانه نوت 7، تقریبا به میزان دو برابر فروش نوت 5 در زمان‌های مشابه سال قبل است. در گزارشی دیگر نیز فروش 3 میلیون واحد در ماه را برای سه ماهه اول عرضه نوت 7 پیش‌بینی شده که فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

در طول فروش نوت 5، سازنده تایزن توانسته به طور متوسط 1.6 گوشی را در هر ماه به فروش برساند. فروش محصول جدید با توجه به شرایط فعلی و استقبال کاربران می‌تواند به رکورد بیش از 3 میلیون در ماه نیز دست یابد. به گزارش روزنامه کره‌ای Chosun Biz، دلیل اصلی فروش سامسونگ گلکسی نوت 7 در درون قدرت سخت‌افزاری و امکانات فوق العاده نرم‌افزاری آن نهفته است.

سامسونگ به شدت به دنبال افزایش شرکای سخت‌افزاری برای تامین قطعات نوت 7 است تا بتواند تقاضای بالای مشتریان را پاسخ دهد. برای مثال سامسونگ جهت تامین ماژول جدید حسگر عنبیه چشم در حال مذاکره با ده شرکت سازنده این قطعه است. در حال حاضر سامسونگ قطعات را به صورت بومی تامین می‌کند اما با افزایش حجم سفارشات تا 3 میلیون واحد در ماه و افزایش حجم کاری به نظر می‌رسد این شرکت به زودی بر تعداد شرکای سخت‌افزاری خارجی خود خواهد افزود.

با توجه به این که نوت 7 توانست در پیش فروش رکوردی دو برابری را در مقایسه با گلکسی اس 7 برجا بگذارد، می‌توان به این نتیجه رسید که سامسونگ موفقیت بزرگی را در جذب مشتریان به واسطه معرفی تکنولوژی‌های نو کسب کرده است.

اما نکته اینجا است که این آمار تنها بر حسب پیش فروش اخیر گلکسی نوت 7 پیش بینی شده است، دشمن دیرینه آن،آیفون اپل نیز در ماه دیگر رونمایی می‌شود که اگر امکانات مناسبی را ارائه دهد، مسلما عرصه را بر نوت 7 به میزان قابل توجهی تنگ خواهد کرد.

در آخر باید بگوییم که فروش جهانی Samsung Galaxy Note 7 از اواخر همین هفته شروع خواهد شد.