بروزرسانی اندروید 5.1.1 برای Galaxy S6 در فرانسه منتشر شد

چند وقتی هست که اخباری مبنی بر ارائه بروزرسانی اندروید 5.1.1 آبنبات چوبی برای گوشی پرچمدار سامسونگ یعنی Galaxy S6 منتشر می شوند و حدود یک هفته قبل نیز سامسونگ به صورت رسمی آن را تایید کرد. حال این بروزرسانی در فرانسه عرضه شده است.

این بروزرسانی که به صورت بی سیم یا OTA قابل دسترسی است، 623 مگابایت حجم داشته و با توجه به اینکه سیستم عامل را به نسخه جدیدی ارتقا می دهد و تنها به رفع چند مشکل کوچک خلاصه نمی شود، این حجم واقعا شگفت انگیز می باشد. با اینکه در این بروزرسانی مشکلاتی نیز برطرف می شوند ولی به خاطر ارتقای کلی سیستم عامل، سامسونگ به تک تک آن ها اشاره نکرده است.

Galaxy-S6-Updateنکته ای که کاربر با نصب این بروزرسانی مطمئنا متوجه آن خواهد شد و چه بسا کاربرانی که منتظر آن بودند این است که بالاخره می توان کلید های Quick Connect و S Finder را از بخش اعلان ها حذف کرد و کمی از شلوغی و به هم ریختگی این بخش کاست. قابلیت مهم دیگری که در این بروزرسانی اعمال شده است امکان مرتب کردن اپلیکیشن ها به صورت الفبایی می باشد که با وجود اینکه در سایر مدل های گوشی های سامسونگ این قابلیت وجود داشت ولی به طرز عجیبی این امکان از نسخه اولیه رابط کاربری TouchWiz به کار رفته در Galaxy S6 حذف شده بود.

البته کاربران فرانسوی این محصول اعلام کرده اند که مشکل مربوط به مدیریت حافظه رم که پیش از این توسط برخی کاربران Galaxy S6 گزارش شده بود با نصب این بروزرسانی برطرف نمی شود و همچنان پابرجا می ماند. با اینکه در هنگام راه اندازی دستگاه حدود 58 درصد از حافظه رم مورد استفاده گوشی قرار می گیرد ولی با گذشت چندین دقیقه این مقدار تا 85 درصد افزایش می یابد و حجم کمی از فضای حافظه رم خالی باقی می ماند. امیدواریم حداقل این نسخه جدید از سیستم عامل قادر به شناسایی علت این مشکل باشد.

این بروزرسانی که فعلا در فرانسه عرضه شده است به مرور و طی روز ها و هفته های آتی در سایر نقاط جهان نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر شما هم قادر به نصب این بروزرسانی شدید، نظرات خود را راجع به آن با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

منبع: gsmarena

لینک کوتاه http://bit.ly/2NsRtas

نظرات بسته شده است.