ساخت چیپ های حافظه فلش NAND برای iPhone 6S و 6S Plus توسط سامسونگ

بر اساس اخباری که از کره جنوبی به گوشی می رسد، شرکت سامسونگ در آستانه عقد قراردادی با کمپانی اپل می باشد که به واسطه آن، تولید چیپ های حافظه فلش NAND را برای گوشی های هوشمند iPhone 6S و iPhone 6S Plus بر عهده خواهد گرفت.

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه آمده است که سامسونگ قصد دارد تا به عنوان یکی از تامین کنندگان چیپ های حافظه فلش NAND با اپل همکاری نماید و در حال حاضر در کارخانه خود در شهر شی آن (Xian) کشور چین، در حال تست پایداری و دوام این چیپ ها می باشد.

با توجه به این گزارش، سامسونگ پیش از این بر سر قیمت چیپ های تولیدی خود با کمپانی اپل به توافق نرسیده بود و به همین علت در گوشی های سری iPhone 6 از چیپ های این شرکت استفاده نشده است.

samsung nand flash memory - ساخت چیپ های حافظه فلش NAND برای iPhone 6S و 6S Plus توسط سامسونگاپل اخیرا در نظر دارد تا با توجه به تقاضای زیادی که برای آیفون های مدل 64 گیگابایتی در منطقه اروپا و چین وجود دارد، تولید این مدل را افزایش دهد و همین افزایش نیاز به چیپ های 64 گیگابایتی می تواند علت اصلی همکاری اپل با سامسونگ در گوشی های سری iPhone 6S باشد. بر اساس گزارشی که توسط Credit Suisse منتشر شده است، در حال حاضر چیپ های حافظه گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus را شرکت های Toshiba به میزان 50 درصد، SK Hynix به میزان 30 درصد و Sandisk به میزان 20 درصد تامین می نمایند.

هنوز مشخص نیست که کمپانی اپل تا چه حد می خواهد به چیپ های تولیدی شرکت سامسونگ متکی باشد و باید ببینیم آیا سامسونگ می تواند برخی مشکلاتی را که در چیپ های حافظه فلش گوشی های سری iPhone 6 گزارش شده بود، برطرف نماید یا خیر.

این طور که به نظر می رسد، سامسونگ نقش پر رنگی در تولید گوشی های سری آیفون 6S ایفا خواهد کرد. شایعاتی نیز وجود دارد که اپل از سامسونگ برای تولید چیپ های A9 نیز در گوشی آیفون امسال کمک خواهد گرفت. البته در مقابل برخی نیز ادعا دارند که شرکت TSMC که پیش از این تولید چیپ های A8 گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus را بر عهده داشت، همچنان به همکاری خود با اپل ادامه خواهد داد.

شرکت اپل در نظر دارد گوشی های هوشمند iPhone 6S و iPhone 6S Plus را در ماه سپتامبر عرضه کند و تا زمان عرضه این گوشی ها و مدل های مختلف آن، نمی توان در مورد صحت شایعات منتشر شده اطمینان داشت.

منبع: phonearena

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.