با تکنولوژی Smart Glow سامسونگ بیشتر آشنا شوید

قابلیت تابش هوشمند که امسال برای اولین بار در گوشی گلکسی J2 ارائه می‌شود در آینده بهتر و کامل‌تر خواهد شد. سامسونگ یک راه هوشمندانه برای جایگزینی نور LED اعلانات در محصولات خود یافته است و سیستمی طراحی کرده که دور لنز دوربین عقب گوشی یک حلقه نورانی ایجاد می‌کند و با توجه به تنظیمات شخصی کاربر در رنگ متفاوتی می‌درخشد.

طبق گفته SamMobile، همراه با ویژگی جدید تابش هوشمند چندین گزینه دیگر هم به گوشی‌های سامسونگ راه پیدا خواهند کرد و تابش هوشمند تنها شامل سه ابزار اصلی اعلانات، هشداردهی و کمک در سلفی نیست و نسخه جدید تابش هوشمند پتانسیل‌های بسیار زیادی دارد که در آینده از آنها مطلع خواهیم شد، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که این ویژگی‌های جدید را در گلکسی نوت 7 یا گلسکی اس 8 که در آینده راهی بازار می‌شوند مشاهده کنیم.

اعلانات، می‌تواند با نوری که در لبه گوشی گلکسی اج (Galaxy Edge) وجود داشت مقایسه شود و می‌توان در آن رنگ‌های مختلفی برای مخاطبین، پیام‌ها، ایمیل‌ها و … اختصاص داد. هشدار دهی در تابش هوشمند وضعیت دستگاه را به کاربر یادآوری می‌کند و به طور افزایشی به کاربر هشدار می‌دهد که شارژ باتری در حال اتمام است و گوشی نیاز به شارژ مجدد دارد. بخش کمک در سلفی نیز تنها شامل نور آبی رنگ است و این نور زمانی ظاهر می‌شود که دوربین چهره فرد را تشخیص داده باشد و دو ثانیه بعد عکس ثبت می‌شود.

با این حال نسخه جدید تابش هوشمند بسیار کاملتر خواهد بود و راه تعامل بین کاربر و گوشی گلکسی را تغییر می‌دهد و به هر رنگ معنا و مفهوم بهتر و خاص‌تری اختصاص می‌دهد.

ویژگی هشداردهی در تابش هوشمند تنها به باتری محدود نمی‌شود و اطلاعاتی درباره میزان استفاده از رم، فضای داخلی و وضعیت کلی حافظه را نیز به کاربر گوشزد می‌کند. قابلیت کمک در سلفی نیز کاربر را راهنمایی می‌کند تا قبل از انداختن عکس سلفی، گوشی خود را در چه موقعیتی قرار دهد و بخش‌های خاصی از تابش هوشمند به منظور نشان دادن حرکت دست کاربر روشن می‌شوند.

علاوه بر امکانات ذکر شده دو ویژگی جدید آب و هوا و سلامتی نیز به تابش هوشمند اضافه می‌شوند. قابلیت اول کاربر را از وضعیت جوی و آب و هوای شهر خود مطلع می‌کند به این شکل که برای روزهای آفتابی از رنگ‌های گرم استفاده می‌کند و روزهای بارانی با رنگ‌های سرد نشان داده می‌شوند. قابلیت سلامت نیز به وضعیت سلامتی کاربر ارتباط دارد اما اطلاعات خاصی درباره چگونگی عملکرد این ویژگی منتشر نشده است. این ویژگی‌های جدید می‌توانند اولین بار در گلکسی نوت 7 دیده شوند بنابر این تا آن زمان منتظر باشید.

منبع techboom
مطالب پیشنهادی
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mmc
Mmc
6 سال قبل

جالب و خلاقانه است

مهران کریمی
مهران کریمی
پاسخ به  Mmc
6 سال قبل

ممنون از دیدگاه شما