آی پینز

خرید سهام یک شرکت خودورسازی چینی توسط سامسونگ

حال که تب بازار تلفن‌های همراه کمی فروکش کرده، سامسونگ به راه دیگری برای سرمایه‌گذاری می‌اندیشد و به سمت بازاری می‌رود که آن‌چنان قرابتی با آن ندارد. سامسونگ که یکی از غول‌های بی و شاخ و دم فناوری است، به دنبال خرید سهام شرکت سازنده خودروی چینی است. خریدی که به نظر می‌رسد قرار است هر دو شرکت را دررسیدن به اهداف تجاری خود درزمینهٔ خودروهای الکتریک و گوشی‌های هوشمند، یاری کند.

سامسونگ می‌گوید:

هر دو شرکت به دنبال همکاری در زمینه‌های مختلف هستند

البته سامسونگ هنوز اندازه سهم خود را اعلام نکرده است (گرچه بورس چین پس از شایعات فراوان، مقدار این سهم را 4 درصد اعلام کرد). اگر همه‌چیز طبق نقشه سامسونگ پیش رود، سود خوبی عاید این شرکت خواهد شد. تب‌وتاب خودروهای الکتریکی، آن‌هم در چینی که به‌اندازه کافی از دود کارخانه‌ها و خودروها پرشده، بسیار بالاگرفته است و سامسونگ قرار است سود خوبی از این موج به وجود آمده ببرد. همکاری سامسونگ معطوف به تأمین باتری‌ها و پردازنده‌های موردنیاز خودروهای الکتریکی است. به نظر می‌رسد چشم و هم‌چشمی در دنیای فناوری نیز وجود دارد. ازآنجایی‌که اپل به دنبال طراحی یک خودروی الکتریکی مخصوص به خود است، سامسونگ نیز بودن در کنار گود را به ضرر خود پنداشته و به دنبال سرمایه‌گذاری در این زمینه است.

خرید سهام یک شرکت خودورسازی چینی توسط سامسونگ
آلودگی در چین به حد بحران رسیده است و به نظر می رسد خودروهای الکتریکی اولین راهکار برای برون رفت از این بحران باشد

گرچه این چشم و هم‌چشمی را بسیار به فال نیک می‌گیریم. آن‌هم به این دلیل که ازلحاظ زیست‌محیطی بسیار به نفع کشور چین و به‌طور کل به نفع جهان خواهد بود. درکل رقابتی که به تولید محصولات بهتر و با کیفیت بیشتر منجر شود، همه را شاد و خوشحال خواهد. چه شرکتهای ذینفع و چه خریدارانی که باید بابت آن محصول پول پرداخت کنند. چنین موضوعی را خوانندگان ایرانی این مطلب بهتر درک می‌کنند.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد