وان پلاس ایکس آخرین محصول میان‌رده کمپانی وان پلاس

کمپانی وان پلاس روز گذشته میزبان یک رویداد خبری بود که طی آن از نسل سوم پرچم‌دار گوشی‌های هوشمند خودش رونمایی کرد. در این بین بسیاری از تحلیلگران و علاقه‌مندان به این کمپانی چینی منتظر بودند تا وان پلاس در کنار گوشی هوشمند وان پلاس 3، یک گوشی هوشمند میان رده جدید عضو خانواده ایکس را نیز معرفی کند. تمرکز بیشتر بر روی عرضه محصولات قدرتمند و پرچم‌دارانی شایسته دلیل خوبی برای توقف تولید محصولات میان رده از سوی کمپانی وان پلاس است.

این کمپانی سال گذشته و در کنار عرضه پرچم‌داری به نام وان پلاس 2، از یک محصول میان رده با کیفیت و البته با برچسب قیمت مقرون به‌صرفه روانه بازار کرد. مدیران ارشد این کمپانی همان زمان اعلام کردند که هدف عرضه وان پلاس ایکس (OnePlus X) کاربرانی هستند که بیشتر از داشتن یک محصول با مشخصات قدرتمند، به دنبال خرید یک تلفن هوشمند زیبا با طراحی جذاب هستند. پت لاو مدیرعامل این کمپانی با دفاع از تصمیم تازه اتخاذ کرده خود می‌گوید که دلیل توقف عرضه محصولات میان رده مانند وان پلاس ایکس، عدم استقبال عمومی و فروش بسیار ضعیفی بوده که این محصول به همراه داشته است.

پایان کار وان پلاس ایکس

مدیر این تولیدکننده چینی می‌گوید که در عوض تولید محصولاتی میان رده، قصد دارند تا سرمایه بیشتر خود را بر روی تولید محصولات رده بالا همپای رقیبان خود بگذارند. از آنجایی که وان پلاس حتی پس از چند سال فعالیت هنوز هم به‌عنوان یک کمپانی نوپا در صنعت گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود و مانند دو غول این صنعت به نام‌های اپل و سامسونگ از منابع مالی زیادی برخوردار نیست، طبیعی است که آن‌ها فعالیت اصلی خودشان را بر روی تولید گوشی‌های هوشمند قدرتمند بگذارند. از مهم‌ترین شعارهای این کمپانی همواره تولید گوشی‌های هوشمندی با قدرتی عالی همراه با قیمت گذاری مناسب بوده است.

وان پلاس طی مدت این چند سال فعالیت خود در صنعت تلفن هوشمند تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده است که از مهم‌ترین آن‌ها باید به حذف خرید محصولات این شرکت تنها از طریق دعوت‌نامه اشاره کرد. اینک وان پلاس به علاقه‌مندان خود امکان آن را داده تا حتی از طریق اینترنت نیز به صورت مستقیم آن را خریداری کنند. از سوی دیگر مدیرعامل این کمپانی اعلام کرده که آن‌ها قصد دارند خدمات پس از فروش محصولات خود را ارتقاء داده و محصولات متنوعی را در حوزه سبک زندگی روانه بازار کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.