گوشی کوچک iPhone 6c همزمان با iPhone 6s و 6s Plus عرضه خواهد شد

در حوزه بسیار پویا و پر هرج و مرج امروزی گوشی های هوشمند، نمی توان در مورد نقشه راه سازندگان و برنامه های عرضه گوشی های هوشمند با اطمینان سخن گفت. البته در این بین کمپانی اپل همواره در تلاش بوده تا پیوستگی در ارائه محصولات نو را حفظ کند و در این راه تا حد ممکن منظم عمل نماید و همانطور که پیش از این نیز انتظار می رفت، قرار است در تاریخ 9 سپتامبر (18 شهریور) نسل جدید گوشی های آیفون را راهی بازار کند. به علاوه، اگر سنت همیشگی اپل در نامگذاری محصولاتش را در نظر بگیریم، می توان پیش بینی کرد که گوشی های آیفون آینده، iPhone 6s و iPhone 6s Plus نام خواهند داشت.

این طور که به نظر می رسد، کمپانی اپل قصد دارد تا امسال نیز نسخه های جدیدی از فبلت های خود را روانه بازار کند، اما با این حال خبرهایی نیز منتشر شده اند مبنی بر اینکه این شرکت تصمیم دارد تا امسال ادامه ای نیز برای گوشی ناموفق iPhone 5c عرضه کند. پیش از این نیز شایعاتی منتشر شده بودند و حکایت از آن داشتند که اپل یک گوشی آیفون با ابعاد کوچک را چند ماه بعد از عرضه گوشی های هوشمند iPhone 6s و iPhone 6s Plus رونمایی خواهد کرد. اما اخیرا آقای Evan Blass که صاحب اکانت بسیار شناخته شده [email protected] می باشد، ادعا کرده که ممکن است هر سه این مدل ها در یک زمان و در ماه سپتامبر عرضه شوند. با توجه به این که وی سابقه بسیار خوبی در پیش بینی بازار و فاش ساختن برخی اطلاعات دارد، به نظر می رسد این ادعا نیز چندان دور از واقعیت نباشد.

iPhone 6c and iPhone 6S and 6S Plusاگر این پیش بینی واقعیت داشته باشد، می توان گفت که با بزرگترین و پر رونق ترین رویداد رونمایی از گوشی های هوشمند اپل تا به امروز، روبرو خواهیم بود و این بار گوشی آیفون در اندازه های مختلف و برای سلایق متفاوت عرضه خواهد شد. در خصوص سخت افزار گوشی هوشمند iPhone 6c تا کنون هیچ اطلاعات دقیقی منتشر نشده است ولی به نظر می رسد این گوشی هوشمند در همان اندازه صفحه نمایش 4.0 اینچی iPhone 5c ارائه خواهد شد ولی در بقیه مشخصات سخت افزاری با بهبود هایی که به خود دیده است سعی خواهد کرد تا همچون iPhone 5c به یک محصول شکست خورده مبدل نشود.

این طور که از شواهد امر پیداست، برخلاف iPhone 5c، کمپانی اپل این بار به جای استفاده از چیپ ها و قطعات قدیمی و البته ارزان قیمت در یک گوشی جمع و جور، قصد دارد تا در iPhone 6c از چیپ های جدید با معماری ساخت به روز، همانند معماری 14 نانومتری سامسونگ و یا 16 نانومتری TSMC بهره بگیرد. این سخن به این معنی است که گوشی هوشمند iPhone 6c، یک مدل کوچکتر از iPhone 6 و با همان قطعات سخت افزاری نخواهد بود، زیرا گوشی iPhone 6 از چیپ A8 با معماری 20 نانومتری استفاده می کند. همچنین خبرهایی نیز مبنی بر استفاده از شاسی فلزی و باطری 1715 میلی آمپر ساعتی در گوشی iPhone 6c به گوشی می رسد که نسبت به باطری 1500 میلی آمپر ساعتی iPhone 5c کمی بهبود خواهد داشت.

به هر حال هنوز اپل هیچ کدام از این اطلاعات را به صورت رسمی تایید نکرده است و برای کسب اطلاعات دقیق تر باید تا زمان مراسم رونمایی گوشی های آیفون در تاریخ 9 سپتامبر (18 شهریور) صبر کنیم.

gsmarena

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد