آی پینز

سونی بیش از 43 میلیون کنسول پلی استیشن 4 را به فروشندگان تحویل داده است

در حالی که دوباره چرخه‌ی اقتصادی سونی موبایل به روال طبیعی خودش بازگشته است، نمی‌توان حضور قدرتمندانه این غول ژاپنی در عرصه‌ی گیمینگ را تحسین نکرد. این شرکت فناوری اخیراً اعلام کرده است که تا بدین لحظه چیزی بیش از 43 میلیون کنسول پلی استیشن 4 را به خرده فروشی‌های مختلف سراسر جهان تحویل داده است.

البته توجه داشته باشید این بدان معنا نخواهد بود که در حال حاضر سونی این تعداد قطعه کنسول نام برده را به مشتریان مستقیم فروخته باشد. به هر حال ماه آوریل از سوی سونی خبری به بیرون انتقال پیدا کرد که بر اساس آن، سونی موفق به فروش 40 میلیون قطعه کنسول پلی استیشن 4 شده است. ما حدس می‌زنیم که این تعداد قطعه تحویل داده شده به فروشندگان فاصله زیادی با میزان کنسول‌های فروخته شده و به دست مشتری رسیده نداشته باشد.

buttons_sony-boostبه نقل از سونی، آن‌ها بر این باورند که تا انتهای سال جاری میلادی چیزی حدود 20 میلیون کنسول پلی استیشن 4 به فروش خواهد رسید. اگر بخواهیم 3.5 میلیون دستگاه دیگر را نیز از 40 میلیون کم کنیم و به این نسبت آماری اضافه کنیم، باید گفت که از همین حالا تا 30 مارس سال آینده چیزی حدود 16.5 میلیون قطعه PS4 به فروش خواهد رسید. علاوه بر آن نباید فراموش کنیم که تعطیلات آخر سال نیز می‌تواند پتانسیل خوبی برای فروش شگفت انگیز محصولات حوزه فناوری از جمله کنسول‌های بازی باشد و می‌توان گفت که سونی به هدف خود خواهد رسید.

با این حال ما باید به یاد داشته باشیم که سونی همچنان در حال کار بر روی نسخه‌ی جدیدی از کنسول پلی استیشن 4 با کدنام «پلی استیشن نئو» هستیم. قطعاً گیمرها در ارتباط با این کنسول بازی اطلاعات خوبی دارند. کنسول پلی استیشن 4 نئو با ارائه ویژگی‌هایی جذاب نظیر پشتیبانی از رزولوشن 4K و بهبودهای گرافیکی مختلف می‌تواند خیلی سریع همانند اکس باکس وان اس (Xbox One S) به محبوبیت برسد. به هر حال همچنان ما کنجکاوانه در انتظار اعلام رسمی فروش از سوی شرکت سونی طی ماه‌های آینده خواهیم بود تا آینده نگری بهتری را در این خصوص داشته باشیم.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد