سونی قصد رها کردن بازار تلفن های هوشمند را ندارد

چند وقتی است که گمانه زنی هایی در خصوص احتمال فروش بخش گوشی های هوشمند کمپانی سونی به گوش می رسد ولی آقای Hiroki Totoki مدیر عامل سونی موبایل، با اعلام این که این شرکت به هیچ عنوان قصد خارج شدن از تجارت گوشی های هوشمند را ندارد، به این شایعات پایان داد. این مقام ارشد کمپانی سونی در یک مصاحبه اعلام کرده است که سونی به هیچ وجه قصد فروش صنعت تلفن های هوشمند خود و یا رها کردن این بخش را ندارد.

اولین زمزمه ها در این مورد در اوایل سال جاری شکل گرفت و شایعاتی در خصوص آمادگی سونی برای فروش بخش تلفن های هوشمند این شرکت مطرح شدند. البته صحبت های آقای Kaz Hirai رئیس کمپانی سونی در رابطه با بررسی مسئله فروش این بخش نیز بیش از پیش به این شایعات دامن زد.

Sony Xperiaخرید سهم شرکت اریکسون توسط سونی در سال 2012 هزینه زیادی برای این شرکت ژاپنی در بر داشت و باعث شد تا حتی در سال 2014 به سود دهی قابل ملاحظه ای دست پیدا نکند. از طرف دیگر فروش بخش Vaio این شرکت نیز دلیلی شد تا احتمال فروش بخش موبایل این شرکت نیز قوت بگیرد.

با این حال آقای Totoki ابراز اطمینان کرده است که شرکت سونی در سال آینده با ارائه محصولاتی با کیفیت و مجهز به تکنولوژی های روز خواهد توانست اوضاع این بخش را سر و سامان دهد. به علاوه وی از برنامه های این شرکت برای کاهش 30 درصدی هزینه ها تا انتهای سال جاری خبر داد که در همین راستا قرار است تا یک پنجم کارکنان آن نیز از کار بیکار شوند.

آقای Totoki همچنین بیان داشته که شرکت سونی برای مبارزه در این رقابت سخت بین شرکت های سازنده گوشی های هوشمند قصد دارد تا محصولاتی را ارائه کند که بهترین تجربه ممکن را برای کاربران به ارمغان آورند. همچنین به گفته وی این شرکت در نظر دارد تا در حوزه های کلیدی گوشی های هوشمند مانند صفحه نمایش، دوربین و کیفیت صدا تمرکز ویژه ای بر روی تکنولوژی های نو داشته باشد.

منبع: gsmarena

لینک کوتاه http://bit.ly/2DvI4dR

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط