فیلترینگ تلگرام به چون و چراها سپرده شد!

شبکه اجتماعی تلگرام
شبکه اجتماعی تلگرام

به دنبال اخبار ضد و نقیضی پیرامون فیلترینگ تلگرام ، امروز جلسه کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به ریاست دادستان کل کشور برگزار شد. در این جلسه موضوع فیلتر شدن یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های پیام رسان حال حاضر مطرح شد. اعضای این کارگروه گزارش‌های خود را نسبت به این برنامه ارائه و همچنین نگرانی‌های خود را نسبت به نقض قوانین و مقرارت جمهوری اسلامی ایران توسط این سرویس پیام رسان اعلام کردند.

در پایان جلسه به اتفاق آرا تصمیم گرفته شد وزارت ارتباطات و فناوری اقدامات لازم جهت تقویت، حمایت و پشتیبانی از شبکه‌های ارتباطی و اجتماعی داخلی را به عمل بیاورد، چرا که طبق گزارش کارشناس شبکه مجازی بیش از ۷۵ درصد از کاربران تلگرام از کشور ایران بوده و فقط ۲ درصد از کل کاربران روسی تبار هستند. در حالی که سازنده این اپ پیام رسان یک فرد روسی می باشد. اما آیا آمار ارائه شده توسط این کارشناس واقیعت دارد؟ چرا که آمارهای ارائه شده توسط خود مدیران تلگرام و تحلیل گران چیزی غیر از این را نشان می‌دهد!

در پایان این جلسه مقرر شد که اگر چنانچه مدیران اپ پیام رسان تلگرام در مدت محدودی در خصوص پایبندی به قوانین جمهوری اسلامی ایران به عمل نیاورد، اقدامات لازم جهت مسدود سازی آن انجام خواهد شد. جالب است بدانید که در گذشته مدیران تلگرام هرگونه مسدود سازی شبکه‌ها و کانال‌ها را در پی درخواست ایران رد کرده و مسدود سازی تعدادی از کانال ها را به دلیل بعضی از قوانین داخلی کمپانی اعلام کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرام دیجی رو