تماس صوتی به تلگرام آمد؛ امن و قدرت گرفته از هوش مصنوعی!

به احتمال زیاد اگر در حال خواندن این مطلب‌اید، اپلیکیشن تلگرام را در گوشی و یا دیگر دستگاه‌های هوشمند خود دارید. شاید محبوبیت تلگرام در سطح جهان به اندازه واتس‌اپ و یا فیسبوک‌مسنجر نرسد، اما در تعدادی از کشورها از جمله ایران حرف اول را می‌زند، اپلیکیشنی که در حدود 100 میلیون کاربر فعال دارد. از همین رو اضافه‌شدن ویژگی‌های جدید به این پیام رسان، کاربران بسیاری را خوشحال خواهد کرد.

تماس صوتی در تلگرامساعتی پیش تلگرام نسخه جدید اپلیکیشن خود را برای سیستم عامل آی او اس و اندروید منتشر کرد که قابلیت تماس صوتی را با خود به همراه دارد. شاید تماس صوتی، قابلیت جدیدی در اپلیکیشن‌های پیام رسان نباشد، اما تلگرام مدعی شده که ویژگی تماس صوتی در این پیام رسان از هوش مصنوعی قدرت گرفته و بسیار امن است.

تماس صوتی در تلگرام به طور کاملا رمز نگاری شده خواهد بود و هوش مصنوعی آن با جمع آوری اطلاعات تماس شما از قبیل، سرعت اینترنت و مقدار پینگ آن، کیفیت تماس صوتی را به بهترین شکل ممکن مدیریت می‌کند. البته تلگرام اذعان کرده که این هوش مصنوعی هیچ گونه اطلاعاتی از محتوای تماس و اطلاعات شخصی شما را جمع‌آوری نخواهد کرد!

گفتنی است که هنوز امکان تماس صوتی به صورت جهانی دردسترس کاربران قرار نگرفته است و در حال حاضر کاربران اروپایی می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند، اما تلگرام اعلام کرده که ویژگی تماس صوتی به زودی در دسترس تمامی کاربران در سطح جهان قرار خواهد گرفت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع telegram
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.