آخرین آمار رقابت اندروید و آی او اس در بازار تلفن های هوشمند

شرکت تحقیقاتی ComScore آخرین آمار رقابت در بازار گوشی های هوشمند را ارائه کرد.در این آمار شاهد افزایش سهم آی او اس و کاهش سهم اندروید در بازار تلفن های همراه هستیم.

اندروید همچنان با سهم 51.6 درصدی پیشتاز بازار تلفن های همراه می باشد، با این حال تقریبا 1 درصد از بازار خود را از مارس تا ژوئن سال جاری از دست داده است. اما در همین بازه زمانی، آی او اس اپل با به دست آوردن 1.5 درصد و با سهم 42.6 درصدی در مقام دوم ایستاده است. ویندوزفون، بلک بری و سیمبین نیز به ترتیب با سهم 2.9 (سقوط از 3.3)، 1.2(سقوط از 1.6) و 0.1 درصدی مقام های سوم تا پنجم را با هم به اشتراک گذاشته اند.

Android and iOS
Android and iOS

در بازار تولید تلفن های هوشمند نیز اپل 1.5 درصد رشد داشته است و با سهم 44.1 درصدی مقام اول را ازآن خود کرده است.سامسونگ نیز با سهم 28.1 درصدی که 0.2 درصد نسبت به مارس گذشته کاهش داشته است، مقام دوم را بدست آورده است.ال جی، موتورولا، و اچ تی سی هم  به ترتیب در مقام های سوم تا پنجم ایستاده اند.

samsung vs apple
samsung vs apple

اینطور که پیداست در این چند ماه، اپل تنها کمپانی ای بوده، که سهم خود را در این بازار افزایش داده است و تولید کنندگان اندرویدی با کاهش سهم روبرو شده اند.

gsmarena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.