آی پینز

طرح‌های نخستین ساعت هوشمند وان پلاس را مشاهده کنید

کمپانی وان پلاس از زمان تأسیس، تمرکز خود را به‌صورت کامل بر روی تولید تلفن‌های هوشمند قرار داده است و خبر ورود این کمپانی به جمع تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند خیلی زود و در نطفه خشکید. این کاملاً درست است که کمپانی وان پلاس با عرضه تلفن‌های هوشمند خود به‌عنوان یک کمپانی تمام عیار شناخته می‌شود اما بدون شک عرضه محصولاتی دیگر در حوزه تکنولوژی شانس پیشرفت وان پلاس را در بازار بیش از پیش خواهد کرد.

نخستین بار در جولای 2014 میلادی بود که بحث گجت‌های پوشیدنی وان پلاس به میان آمد و به‌عنوان پتنت‌هایی در یک وب‌سایت لو رفت. ما در آن پتنت‌ها یک ساعت هوشمند با طراحی دایره‌ای مشاهده کردیم که به شکل ساده‌ای بر روی یک بند قرار گرفته بود. از آن زمان به بعد هیچ بحثی دیگر در این زمینه به وجود نیامد تا به امروز که کارل پی مدیرعامل وان پلاس طرح‌های مربوط به این ساعت را توییت کرد. این طرحها نسبت به پتنت‌هایی که در گذشته انتشار یافته بودند متفاوت است اما خبر از ساخت دستگاهی مشابه با همان طرحها می‌دهد.

ساعت هوشمند وان پلاس

این ساعت هوشمند وان پلاس که قرار بود با نام احتمالی OneWatch (بر گرفته از نام شرکت وان پلاس) پا به دنیای تکنولوژی بگذارد، دارای طراحی دایره واری نظیر موتو 360 کمپانی موتورولا است. این ساعت دارای یک مکانیزم خلاقانه به جهت اتصال و یا جدا کردن دایره مرکزی ساعت از روی بند است. این می‌تواند کمک بسیار خوبی به جهت فروش موفق این ساعت هوشمند باشد؛ اگر چه اپل نیز با استفاده از یک سیستم اتصال مشابه در اپل واچ، از انحصار چنین تکنولوژی توسط وان پلاس جلوگیری کرده است.

اما از همه جالب‌تر آن است که کارل پی در توییت خود به‌صورت کاملاً شفاف بیان کرده که هیچ‌گاه وان پلاس این محصول را نخواهد ساخت. حداقل از این گفته وی می‌توان استنباط کرد که وان پلاس تا چند سال آینده به این صنعت ورود نخواهد کرد. به هر حال ما می‌توانیم این را درک کنیم که ورود به چنین پروژه‌هایی برای وان پلاس خطرناک است و فعلاً بهتر است آن‌ها به ارائه تلفن‌هایی به‌تدریج قدرتمندتر از گذشته بپردازند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد