مجهز بودن قلم هوشمند گلکسی نوت 7 به سه ویژگی کاملاً جدید

بر اساس گزارشی که امروز منتشر شده است، قلم موسوم به اس پن (S Pen) که همراه با گلکسی نوت 7 عرضه خواهد شد، از سه ویژگی کاملاً جدید برخوردار خواهد بود. یکی از این ویژگی‌های جدید «ترجمه» نام دارد و همانطور که از نام این ویژگی برمی‌آید، دارندگان گوشی هوشمند گلکسی نوت 7 قادر خواهند بود تا تنها با گرفتن قلم این محصول بر روی کلمه مورد نظر، ترجمه آن را مشاهده نمایند. قابلیت ترجمه اس پن به نظر بسیار کارآمد می‌آید و از آنجا که به هیچ اپلیکیشن خاصی نیاز ندارد، در مواقع لزوم به سرعت می‌توان از این ویژگی گلکسی نوت 7 بهره گرفت.

قابلیت ترجمه اس پن
تنها با گرفتن قلم اس پن بر روی کلمه مورد نظر، ترجمه آن را مشاهده خواهید کرد.

دومین ویژگی جدید و جالب توجه قلم اس پن امسال سامسونگ، قابلیت «ذره‌بین» می‌باشد. احتمالاً می‌توانید نحوه کارکرد این قابلیت را نیز حدس بزنید. همانند ویژگی ترجمه، کافیست تا با قلم گلکسی نوت 7 به نقطه خاصی از صفحه نمایش اشاره کنید تا آن قسمت برای شما بزرگ‌تر نمایش داده شود. و اما ویژگی سوم «مرور» یا Glance نام دارد که برای استفاده از آن باید قلم را بر روی اپلیکیشن شناوری که در روی صفحه ظاهر می‌شود، ببرید تا به سادگی هر چه تمام بین اپلیکیشن‌های در حال اجرا سوییچ کنید.

بزرگنمایی بخشی از تصویر با اس پن
کافیست تا با قلم گلکسی نوت 7 به نقطه خاصی از صفحه نمایش اشاره کنید تا آن قسمت برای شما بزرگ‌تر نمایش داده شود.

حتی با وجود نشانه‌هایی که از کسب گواهینامه IP (قابلیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن) توسط گلکسی نوت 7 دیده می‌شود، ممکن است کاربران گلکسی نوت 7 بتوانند در زیر آب نیز از قلم فبلت خود استفاده کرده و شروع به نوشتن بر روی صفحه نمایش نمایند! مطمئناً اگر این اتفاق رخ دهد، دستاورد بزرگی برای سامسونگ محسوب خواهد شد، اما هنوز به طور قطع نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد و باید دید آیا این ویژگی نیز جزو قابلیت‌های گلکسی نوت 7 خواهد بود یا نه.

سوییچ بین اپلیکیشن‌ها ب اس پن
قابلیت Glance قلم اس پن جدید برای سوییچ بین اپلیکیشن‌های در حال اجرا بسیار کارآمد خواهد بود.

در نهایت باید اشاره کنیم که انتظار می‌رود سامسونگ در رویداد اختصاصی خود موسوم به آنپکد (Unpacked) که قرار است فردا یعنی 12 مرداد ماه در شهر نیویورک برگزار شود، از گلکسی نوت 7 رونمایی کند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد