تایم لاین توییتر به زودی با الگوریتمی جدید

در حال حاضر شبکه اجتماعی توییتر توییت‌های خود را تقویمی و وارونه در تایم لاین کاربر می چیند. این بدین معناست که هنگامی در اپلیکیشن توییتر تلفن همراه خود به پایین تر می‌روید مطالب قدیمی تر مشاهده کنید و جدیدترین توییت‌ها در بالای صفحه قرار دارند. با این که این سیستم در صفحات فید اکثر شبکه‌های اجتماعی رعایت می‌شود و کاملا عاقلانه به نظر می‌رسد، طبق گزارشی که در روز جمعه منتشر شد، توییتر قصد تغییر الگوریتم توییت‌های تایم لاین خود را دارد.

twitter در این تغییر الگوریتم که احتمالا از هفته آینده آغاز می‌شود سعی می‌کند توییت‌هایی که به نظرش بیشتر مورد توجه و علاقه کاربران قرار دارد را در بالای تایم لاین نمایش می‌دهد؛ بدین ترتیب در ابتدای صفحه فید، توییت‌های مهم ثبت می‌شوند و در ادامه همان الگوریتم تقویمی وارونه برای سایر توییت‌های عادی رعایت خواهد شد.

اما در این جا سوالات بی پاسخ زیادی در ذهن ما شکل می ‌یرد. به عنوان مثال آیا امکان جابجایی کاربر بین الگوریتم جدید twitter با همان صفحه معمولی و کنونی فید وجود دارد یا خیر. علاوه بر این سوالی پیرامون محدودیت 140 حرفی توییت‌های این شبکه هم اکنون ذهن کاربران را مشغول کرده است؛ اینکه آیا خبر هایی پیرامون رسیدن محدودیت به 10 هزار حرف واقعیت دارد یا خیر. و در مجموع این که آیا این تغییرات به یک باره از هفته بعد اعمال می‌گردند یا توییتر برنامه‌های دیگری در این زمینه دارد.

برخی از کاربران این شبکه اجتماعی به خصوص کاربران حرفه ای کاملا مخالف با سیاست تغییر محدودیت حرف‌های توییتر هستند. این ها همان توییتری‌های قدیمی هستند که هر تغییر کوچکی به مزاقشان خوش نمی‌آید. در حال حاضر توییتر محدودیت حرف‌های پیام هایی که دو کاربر به هم ارسال می‌کنند را به 10 هزار حرف رسانده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.