هدست واقعیت مجازی HTC Vive در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت

همانطور که احتمالا مطلع هستید، فیسبوک با خریداری شرکت Oculus صاحب هدست واقعیت مجازی Oculus Rift شده است و سونی نیز از برنامه خود برای ارائه هدست واقعیت مجازی اختصاصی خود تا اوایل سال آینده پرده برداشته است. در این بین شرکت Valve سازنده بازی فوق محبوب Half-Life و مالک سرویس Steam، شرکتی نیست که در این مواقع از بقیه عقب بماند بنابر این با همکاری کمپانی تایوانی HTC دست به تولید یک هدست واقعیت مجازی به نام HTC Vive زده است و اخیرا نیز خبر رسیده که Valve شروع به ارسال موج اول این دستگاه ها برای توسعه دهندگان نموده است.

بر اساس پستی که اخیرا این شرکت در وب سایت خود منتشر کرده، قرار است HTC Vive در اواخر امسال به دست مشتریان برسد هر چند که هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده است. در بسته ای که Valve برای توسعه دهندگان ارسال کرده یک عدد هدست HTC Vive، دو عدد دستگاه Lighthouse، دو دسته بدون سیم Steam VR، کابل های مختلف مورد نیاز، دستورالعمل ها و تمام چیز های دیگری که برای توسعه بازی مورد نیاز می باشد را قرار داده است.

HTC Vive

در پست مذکور این مطلب این گونه بیان شده است:

“در این هفته ما ارسال نسخه مخصوص توسعه دهندگان Vive را آغاز کرده ایم. موج اول این دستگاه برای طیف گسترده ای از توسعه دهندگان، از استودیو های مطرح فیلم سازی و توسعه دهندگان تراز اول بازی های رایانه ای یا AAA گرفته تا سازندگان بازی های مستقل که قصد دارند اولین پروژه خود را طراحی کنند، ارسال می شود. ما ارسال این نسخه از دستگاه خود را برای سایر توسعه دهندگان نیز در بهار و تابستان آینده ادامه خواهیم داد.”

هدست HTC Vive در کنفرانس جهانی موبایل 2015 به نمایش گذاشته شد و امتحان کنندگان این دستگاه آن را بسیار هیجان انگیز توصیف نمودند. البته با توجه به عدم ارائه حداقل سخت افزار مورد نیاز برای این محصول تا به این لحظه و همچنین سابقه شرکت Valve در به تعویق انداختن عرضه محصولات مختلف (مانند Steam Machines که قرار بود سال 2014 عرضه شود ولی با تاخیر یک ساله مواجه شد)، به هیچ وجه تعجب برانگیز نخواهد بود اگر این شرکت عرضه عمومی HTC Vive را به سال آینده موکول کند.

نسخه توسعه دهندگان این هدست از SDK موتور های Unity و Unreal به همراه موتور اختصاصی شرکت Valve استفاده می کند تا میزان توسعه بازی برای این محصول را هر چه بیشتر گسترده تر کند.

جدیدترین اخبار دنیای سخت افزار و بازی های رایانه ای را در دیجی رو دنبال کنید.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد