تماشا کنید:مقایسه لرزشگیر دوربین گلکسی اس 6 و اچ تی سی وان M9

تثبیت کننده تصویر(OIS) اولین بار در دوربین 41 مگاپیکسلی لومیا 1020 که یک گوشی دوربین محور با تکنولوژی PureView بود، به کار رفت که اجازه می داد با کمترین لرزش اقدام به فیلم برداری نمود. بعد از آن کمپانی های مختلف این تکنولوژی را به تلفن های پرچمدار خود آوردند و هر ساله در حال بهبود آن هستند.

هرچند استثنا هم وجود دارد به طوری که اچ تی سی وان M9 که چند ماهی است روانه بازار شده با دوربینی 20 مگاپیکسلی فاقد این تکنولوژی است اما از آن سمت گلکسی اس 6 با دوربین 16 مگاپسکلی خود به بهترین تثبیت کننده تصویر مجهز شده است.

به خاطر داشته باشید که تثبیت کننده تصویر نوری یک مکانیسم فیزیکی است که در ماژول دوربین جا گرفته است و اجازه می دهد ماژول به صورت شناور حرکت کند، در نتیجه فیلم های ضبط شده با این نوع دوربین لرزش کمتری خواهند داشت.

در اینجا مقایسه ای بین دوربین گلکسی اس 6 به همراه ثبیت کننده تصویر و دوربین اچ تی سی وان M9 که فاقد این تکنولوژی است انجام داده ایم. اگر باور ندارید که این تکنولوژی به چه اندازه می تواند در نوع و کیفیت فیلم برداری تاثیر گزار باشد ویدیو زیر را تماشا کنید تا از تلفن های فاقد این تکنولوژی دوری کنید.

آپارات:

یوتیوب:

phonearena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
NeuP
NeuP

Vaghean ke s6 ye saro gardan balatare…