ویژگی های بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ در ماه نوامبر

بنا به گزارشات رسیده از مایکروسافت ، این کمپانی قصد دارد در نیمه اول ماه نوامبر سال جاری یک پک بروزرسانی برای ویندوز ۱۰ خود عرضه کند.

به گفته مایکروسافت از مهم ترین تغییرات در این نسخه از بروزرسانی میتوان به یکپارچه سازی اپلیکیشن های Skype و Sway ، بازگشت  Title Bar رنگی  ،  بهبود مرورگ Microsoft Edge ،  آیکون های جدید و اضافه شدن مکان هایی جهت تبلیغات در استارت منو اشاره کرد.

نام این بروزرسانی ”  Threshold 2  ” نام دارد و تحت نسخه ای با شماره ی ” ۱۵۱۱ “ عرضه خواهد شد.

 

بازگشت رنگ به تایتل بارها

همانطور که می دانید ویندوز ۱۰ از Title Bar های سفید رنگی استفاده میکرد و از کاربر اجازه رنگی کردن آن را گرفته بود ، حال پس از تعداد زیادی درخواست کاربران جهت بازگشت تایتل بار رنگی در این آپدیت امکان رنگی کردن تایتل بار ویندوز بازگشته است.
جهت تغییر رنگ آنها کافییست به قسمت زیر رفته و با استفاده از رنگ دلخواه خودتان محیط ویندوز را سفارشی نمایید :
ابتدا به قسمت Settings  (تنظیمات) بروید ، سپس به قسمت Personalization  رفته ، از سمت راست به قسمت Colors بروید و در آنجا وضعیت گزینه “ Show Color on Start. Taskbar, action center, and title bar “  را به حالت On  دربیاورید.

آپدیت ماه نوامبر ویندوز ۱۰

اضافه شدن تبلیغات به منوی استارت

همچنین در این گزارش گفتیم که بخش تبلیغات به منوی استارت ویندوز اضافه شده است.
اما کسانی هستند که این قضیه به مذاقشان خوش نیامده است.این افراد نیز میتوانند جهت غیر فعال کردن این تبلیغات به قسمت Settings (تنظیمات) و دوباره از سمت چپ زیر شاخه ی Personalization  رو انتخاب کرده و سپس حالت گزینه ی “Occasionally show suggestions in Start” را به Off تغییر دهید.

 

 خبر خوب ویندوز ۱۰  برای سیستم هایی با هارد ضعیف

مایکروسافت یک قابلیت جالب دیگر را به ویندوز ۱۰ اضافه کرده است که این اتفاق را بیشتر در تلفن های همراه دیده بودیم.
ویندوز ۱۰ به سیستم ها اجازه میدهد تا اپلیکیشن های مورد نظر خودشان را در هارد داخلی دستگاه نصب نکنند و به جای آن ، اپلیکیشن ها در داخل یک حافظه جانبی مانند یک SD Card نصب و اجرا شوند.این قابلیت کاربرد فراوانی برای سیستم هایی که حاوی هارد قدرتمندی نیستن دارد.
جهت تعیین مکان نصب میتوانید به قسمت Settings (تنظیمات) رفته و سپس از سمت چپ وارد شاخه ی Storage شوید.

آپدیت ماه نوامبر ویندوز ۱۰

 

همچنین از دیگر تغییرات به عمل آمده می توان به بهبود عملکرد منو استارت و منوهای زمینه اشاره کرد . در حال حاضر ویندوز ۱۰ توانایی نصب بیش از ۵۱۲ اپلیکیشن و استارت منو نیز تا ۲۰۴۸ موزاییک را پشتیبانی می کند.

کورتانا نیز توانایی شناختن یادداشت های امضا و فایل های تصویری را دارد.هنگامی که تماس از دست رفته ای داشته باشید به شما خبر میدهد و به خوبی با پیام های متنی و لیست تماس های شما همگام سازی می کند و هنگامی که شما برای مدتی پشت میز کامپیوتر خود نباشید ، او متوجه میشود و خودش را خاموش می کند.

آپدیت ماه نوامبر ویندوز ۱۰

Microsoft Edge ، مرورگر انقلابی مایکروسافت نیز که نخستین بار همراه با ویندوز ۱۰ عرضه شد نیز دست خوش پیشرفت هایی شده است.این مرورگر پشتیبانی بهتری نسبت به Html5 ، Css3 و ECMAScript انجام می دهد.

همچنین به این مرورگ قابلیت پیش نمایش تب ها نیز اضافه شده است.این بدان معناست که هنگامی که نشانگر موس شما روی هر تبی برود ، یک تصویر پیش نمایش کوچک از آن صفحه (همانند عکس زیر) به شما نمایش خواهد داد که میتواند ویژگی خوبی برای این مرورگر به حساب آید.البته این نکته را باید متذکر شد که مایکروسافت ادج همچنان از افزونه ها پشتیبانی نمی تواند بکند و باید دید بر اساس وعده و وعید های خود چه زمانی این قابلیت کلیدی را به مرورگر قدرتمند خود اضافه خواهد کرد.

آپدیت ماه نوامبر ویندوز ۱۰

 

اما این بروزرسانی همچنان قابلیت انتخاب عکس زمینه صفحه لاگین را به شما نداده است و فقط ۲ گزینه جهت انتخاب دارید ، یا یک رنگ انتخاب کنید و یا عکس پس زمینه کامپیوتر خود را برای آن برگزینید.

آپدیت ماه نوامبر ویندوز ۱۰

البته مایکروسافت تاریخ دقیقی جهت عرضه این پک بروزرسانی اعلام نکرده است و فقط به گفتن نیمه ی اول ماه نوامبر بسنده کرده . باید دید که آیا تنها چند روز دیگر این بروزرسانی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و یا این عرضه با تاخیر مواجه خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع howtogeek

نظرات بسته شده است.