ویندوز 10 در یک ماه 5.2 درصد بازار سیستم عامل ها را ازآن خود کرده است

درست چند هفته قبل، مایکروسافت ویندوز 10 را در 190 کشور منتشر کرد. این کمپانی ویندوز 10 را به صورت رایگان برای کاربران ویندوز 7 و 8 ارائه کرد و با این اقدام اینطور که پیداست کاربران این سیستم عامل با سرعت زیادی در حال افزایش می باشند. به طوری که ردموندی ها به تازگی اعلام کردند، 75 میلیون دیوایس ویندوز 10 را اجرا می کند و آخرین اطلاعات از Net Applications نشان می دهد این سیستم عامل 5.2 درصد بازار را ازآن خود کرده است. این مقدار کاربر بیشتر از کاربران سیستم عامل Mac OS X 10 اپل و ویندوز 8 می باشد. همانطور که انتظار داریم ویندوز 7 با سهم 57.6 درصدی با قدرت تمام در صدر بازار سیستم عامل ها قرار دارد و ویندوز اکس پی با 12.14 درصد پشت سر آن حرکت می کند.

august-net-market-share

باید به این موضوع دقت کرد که ویندوز 10 به تازگی منتشر شده است و این مقدار کاربر برای یک سیستم عامل یک ماهه بسیار چشم گیر می باشد. به نظر می رسد ویندوز 10 تا پایان سال ویندوز اکس پی را پشت سر بگذارد و به دومین سیستم عامل بازار تبدیل شود.

همچنین بر اساس گزارش Net Applications مرورگر مایکروسافت اج که با ویندوز 10 ارائه شده است در این مدت 2.03 درصد از بازار مرورگرها رو ازآن خود کرده است و جای شگفتی دارد که نسخه 11 اینترنت اکسپلورر 26.90 درصد از بازار را در دست دارد و مقام اول را کسب کرده است. همچنین مرورگر گوگل کروم با سهم 17.63 درصدی در مقام دوم و مرورگر اینترنت اکسپلورر 8 با سهم 10.92 درصدی در مقام سوم ایستاده است.

web browser

netmarketshare

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.