لیست بدترین رمزهای عبور استفاده شده در سال 2015 منتشر شد!

انتشار لیستی از بدترین کلمات عبور استفاده شده چند سالی است که به یک سنت تبدیل شده است. این اطلاعات که از طریق داده‌های SplashData به دست آمده اند، هر سال نسبه به گذشته دقیقتر می‌شوند و رمز‌های عبور استفاده شده توسط کاربران نیز…!

این لیست از نزدیک دو میلیون کاربر اینترنتی در سال 2015 به بیرون درز پیدا کرده است که از رایج ترین و متاسفانه ساده ترین رمز‌های عبور می‌باشد. درست همانند سال گذشته، عنوان بدترین رمز عبور سال را با اختلاف فرآوان نسبت به رقبا عبارت “123456” به خود اختصاص داده است که به نظر می‌رسد این کلمه عبور ساده لوحانه، هنوز هم محبوبیت بالایی را در بین کاربران دارد.

پس از این کلمه عبور رتبه دوم را عبارت “password” در اختیار گرفته است، کلمه عبور “12345678” رده سوم و همچنین عبارت “QWERTY” نیز جایگاه چهارم را ازآن خود کرده است.
البته در این لیست، دوستان جدیدی مانند “ورزش” و “فرهنگ” نیز اضافه گردیده اند. در سال گذشته نیز ما شاهد کلمات جدیدی مانند “فوتبال” و “بسکتبال” بودیم که می‌توان افراد استفاده کننده از این کلمات را به عنوان نخبگان انتخاب رمزعبور معرفی کرد!

بنابر این اگر شما هم از این کلمات عبور و یا از این دست کلمات در رمزعبور حساب‌های کاربری خود استفاده می‌کنید، لازم است بدانید که درز این کلمات و در نهایت هک حساب کاربری شما امری ساده خواهد بود. بنابر این بهتر است از در رمزعبور خود، کلماتی را جای دهید که حدس آن برای خود شما نیز مشکل بوده و مجبور به حفظ آن باشید.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد