شیائومی هدست واقعیت مجازی Mi VR Play را معرفی کرد

اگر چه بسیاری از شایعات اخیر ادعا کرده بودند که شیائومی به دنبال ارائه یک رقیب برای سامسونگ Gear VR است، اما امروز این شرکت Mi VR Play را معرفی کرد که هدف آن رقابت با کاردبورد شرکت گوگل است.

در ابتدا شیائومی این دستگاه را VR Toy Edition نامیده بود ولی با انتشار یک اعلامیه در حال حاضر این دستگاه Mi VR Play نام گرفته است.

Mi VR Play شیائومی از جهاتی بسیار بهتر از کاردبورد گوگل است و حتی قیمتی ارزان‌تر نیز دارد. جنس این هدست واقعیت مجازی بسیار بهتر و نرم‌تر است در حالی که هدست واقعیت مجازی گوگل بدنه‌ای کارتونی دارد.

دیگر بهبود ایجاد شده در Xiaomi Mi VR Play نسبت به محصول شرکت گوگل، گنجاندن دو دهانه  در پنل جلویی هدست است. این دو دهانه می‌تواند به تنظیم راحت‌تر موقعیت قرار گیری گوشی در هدست کمک زیادی کند. در حالی که بسیاری از کاربران این محصول را بخاطر سیستم تنظیم لنز آن مورد تقدیر قرار داده‌اند، Mi VR Play دارای راحتی قابل توجهی در استفاده روزمره است.

Xiaomi VR Toy Edition 4 - شیائومی هدست واقعیت مجازی Mi VR Play را معرفی کردهدست واقعیت مجازی شیائومی با تمامی گوشی های دارای سایز بین 4.7 تا 5.7 اینچ سازگاری کامل دارد. به این معنی که این هدست علاوه بر پشتیبانی از اکثر گوشی‌های شیائومی، با دیگر گوشی‌های اندرویدی در این سایز نیز قابل استفاده است. در هدست شیائومی گوشی توسط کی زیپ به بدنه هدست متصل می‌شود که گزینه بسیار بهتری نسبت به نوار چسب در گوگل کاردبورد به نظر می‌رسد.

شیائومی هنوز تاریخی را برای ارائه این محصول به بازار اعلام نکرده اما این شرکت Mi VR Play را در رنگ بندی های متنوعی به بازار عرضه خواهد کرد. در تصاویر زیر می‌توانید نمونه‌های جالبی از این رنگ بندی‌ها را مشاهده کنید.

Xiaomi VR Toy Edition 5 - شیائومی هدست واقعیت مجازی Mi VR Play را معرفی کردشیائومی می‌گوید که سرویس‌های ارائه دهنده ویدیو چینی مانند  Youku، تلویزیون iQIYI و hotcasts VR محتوای 360 درجه را برای Mi VR Play ارائه خواهند کرد. برنامه این هدست به گونه‌ای طراحی شده که کاربر با حرکت سر خود می‌تواند در منوها جا به جا شود و سپس گزینه مورد نظر خود را با دکمه بالای هدست انتخاب کند.

متاسفانه قیمت این دستگاه که رقیب مستقیمی برای گوگل کاردبورد است اعلام نشده؛ قیمت مهمترین فاکتور رقابتی Mi VR Play با کاردبورد است و می‌تواند دلیل موفقیت یا شکست آن باشد.

منبع phonearena

نظرات بسته شده است.