یاهو نسخه قدیمی مسنجرش را برای همیشه خاموش می کند

دیروز در طی بیانیه ای شرکت یاهو عنوان کرد که پشتیبانی از برنامه محبوب و قدیمی یاهو مسنجر در تاریخ 15 مرداد (پنجم آگوست) برای همیشه قطع خواهد شد. اگر شما هم اکنون به سایت یاهو برای دریافت این برنامه مراجعه کنید، خواهید دید که لینک های دانلود آن کار نخواهند کرد و همچنین امکان ورود و ارسال پیام از طریق آن نیز وجود ندارد.

اگر شما یاهو مسنجر را بر روی سیستم خود دارید، دیگر قادر به ورود به آن نیستید و حتی اگر از طریق برنامه های شخص ثالث اقدام به ورود کنید، نمی توانید پیامی را برای دیگران بفرستید. نرم افزار قدیمی یاهو مسنجر برای 25 سال مهمان رایانه های شخصی ما بود و در زمان معرفی در سال 1990، توانست مخاطبین بسیاری برای خود دست و پا کند. طبق گفته سخنگوی یاهو، این برنامه از آغاز فعالیت بیشترین کاربران خود را از کشورهای آسیایی و اقیانوسیه داشته است.

گویا یاهو این اقدام را در جهت اجباری کردن مهاجرت کاربران به اپلیکیشن پیام رسان بین پلتفرمی مدرن خود و حذف سرویس های کم کاربر انجام داده است. سخنگوی یاهو در همین راستا گفت:

در سپتامبر 2015 ما اپلیکیشن جدیدی را به عنوان جایگزین برنامه یاهو مسنجر، برای پلتفرم های موبایل، دسکتاپ و تحت وب معرفی کردیم و آن را با بهبود های فنی و ظاهری، امکان ارسال تصاویر متحرک، سرعت ارتباطی بیشتر و ارسال پیام به صورت هوشمند همراه ساختیم و این در حالی بود که تمام سعی خود را به کار بردیم تا حس برنامه قدیمی همچنان در این اپلیکیشن نیز وجود داشته باشد. ما از تمام کاربران خود می خواهیم به اپلیکیشن جدید مهاجرت کنند زیرا از تاریخ 5 آگوست اپلیکیشن قدیمی یاهو مسنجر دیگر پشتیبانی نخواهد شد. ما تمام توجه و تمرکز خود را بر روی اپلیکیشن جدید قرار داده ایم تا تجربه ای عالی و در خور کاربرانمان ارائه دهیم.

پیام رسان قدیمی یاهو مسنجر از تاریخ 5 آگوست در سیستم عامل های ویندوز، مک، اندروید و iOS برای همیشه از کار خواهد افتاد، اما کاربران می توانند از اپلیکیشن چند پلتفرمی جدید یاهو استفاده کنند. یاهو در سال های اخیر وضعیت بدی را تجربه می کند و برای بهبود شرایط خود، سرویس های کم کاربر همانند یاهو مسنجر و سرویس مجلات آنلاین خود را متوقف کرده تا از هزینه های اضافی و غیر ضروری جلوگیری کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع venturebeat
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.