16 درصد توسعه دهندگان، مشغول ساخت بازی‌های واقعیت مجازی هستند

هدست واقعیت مجازی

درحالی که تکنولوژی واقعیت مجازی درب خود را بر روی تمامی موضوعات باز گذاشته است، این توسعه دهندگان بازی‌ها هستند که بیش از سایرین مشغول کار بر روی توسعه این تکنولوژی نوپا می‌باشند. در طول این سال‌ها که تکنولوژی‌های زیادی آمدند و رفتند، باید دید که آیا این صنعت می‌تواند بر روی پاهای خودش بایستد و درآینده حتی تلقن‌هایی کاملاً سه بعدی داشته باشیم یا خیر؟

خبر خوب برای علاقه مندان به این تکنولوژی آن است که گویی توسعه دهندگان ایده‌های جالبی را برای ساخت بازی‌های مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی در ذهن دارند. بر اساس نتیجه نظرسنجی انجام شده در کنفرانس توسعه دهندگان بازی که در بین دو هزار نفر از نمایندگان توسعه دهندگان انجام گرفته است، این نتیجه مشخص است که تقریباً بیش از یک پنجم توسعه دهندگان به طور جدی مشغول کار بر روی ساخت بازی‌هی مخصوص هدست واقعیت مجازی هستند. درواقع اگر به این قضیه ریزبینانه تر بنگریم، نتایج نشان دهدنه تلاش 16 درصد از کل توسعه دهندگان برای توسعه و ساخت بازی‌های مخصوص هدست واقعیت مجازی است که این آمار نسبت به سال گذشته، افزایشی 9 درصدی را به همراه داشته است.

15درصد دیگر از توسعه دهندگان هم بر این عقیده بوده اند که به زودی قصد خواهند داشت تا به این صنعت ورود نمایند که در این زمینه نیز، افزایشی را نسبت به سال گذشته شاهد بوده ایم.

لازم به ذکر است که در حال حاضر هدست واقعیت مجازی Gear سامسونگ، Cardboard گوگل، Playstation VR سونی و Vive اچ‌تی‌سی از جمله هدست‌های واقعیت مجازی هستند که وارد بازار شده اند.