فروش تلگرام به گوگل توسط پاول دورف تکذیب شد

فروش تلگرام به گوگل توسط پاول دورف تکذیب شد
فروش تلگرام به گوگل توسط پاول دورف تکذیب شد

در روز گذشته‌ گزارش‌هایی در مطبوعات روسیه مبنی بر تلاش گوگل برای به دست آوردن برنامه پیام رسان تلگرام در سال گذشته به قیمت 1 میلیارد دلار به صورت گسترده‌ای منتشر شد. اما امروز بنیانگذار این پیام رسان اجتماعی، پاول دورف، محکم و قاطع این خبر را تکذیب کرد.

در این خبر آمده بود که سال گذشته مدیر عامل شرکت گوگل، ساندار پیچای، با دورف ملاقات کرده و پیشنهاد خرید این پلتفرم پیام رسان را مطرح نموده است.

با این حال امروز دورف بسیار محکم این شایعات را رد کرد:

این سخنان کاملا بی اساس است و من هیچ گونه مذاکره یا جلسه ای با گوگل نداشته‌ام. البته من با گوگل و ساندار آشنا هستم، اما کسب یک میلیارد دلار نیز نادرست می‌باشد.


Google از مدتها قبل برای
ارتقای سرویس‌های پیام رسان اجتماعی خود تلاش می‌کند و در این زمینه فعالیت‌های بسیاری داشته است اما با این حال اپ Hangouts نتوانسته همانند غول‌های پیام رسان مسنجر فیس بوک و واتس اپ به یکی از پر استفاده‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان تبدیل شود.

فیس بوک در سال 2014 توانست 19 میلیارد دلار به دست آورد و در اولیل سال جاری نیز رکورد یک میلیارد کاربر را شکست، در حالی که تلگرام جوان که کار خود را از پاییز سال 2013 آغاز کرده است با بخت و اقبال خوبی روبرو شده و توانسته رکورد 100 میلیون کاربر فعال را در ماه فوریه 2016 بدست آورد. اکنون این پیام رسان به یکی از محبوبترین پیام رسان‌های اجتماعی تبدیل گشته و دور از ذهن نیست که کمپانی‌های قدرتمندی چون گوگل فکر تصاحب آن را در ذهن بپرورانند.

با این وجود سخنگوی کمپانی گوگل در رابطه با شایعه ی منتشر شده فقط اظهار داشت که:

گوگل در رابطه با گمانه زنی و شایعه اظهار نظر نمی‌کند.