آی او اس ۹ بر روی ۷۰ درصد آیفون‌ها و شرمندگی اندروید مارشمالو!

آی او اس 9 بر روی 70 درصد آیفون‌ها و شرمندگی اندروید مارشالو!
آی او اس ۹ بر روی ۷۰ درصد آیفون‌ها و شرمندگی اندروید مارشالو!

اندروید در تمامی جهان گسترده شده و صدها میلیون دستگاه اندرویدی هم اکنون در حال فعالیت‌اند. در حالی که اندروید مزایای بسیاری دارد و از مهمترین آنها می‌توان به دستگاه های ارزان قیمت و مقرون به‌صرفه اشاره کرد. با این حال از طرفی گستتگی این سیستم عامل همیشه جز ضعف‌هایش بوده، به طوری که این مشکل در سیستم عامل رقیب یعنی آی او اس به قدری کم رنگ است که شاید بتوان از آن چشم‌پوشی کرد.

براساس آخرین آمارها، هم اکنون ۷۰ درصد از آیفون ها، آی او اس ۹ را اجرا می کنند، این در حالی است که از انتشار این سیستم عامل فقط چند ماه می گذرد. اما در مقابل اندروید:tableبراساس آخرین اطلاعات نسخه ششم اندروید یعنی مارشمالو تنها ۰٫۳ درصد از بازار کلی اندروید را در دست دارد که با فاصله چند روز بعد از آی او اس ۹ منتشر شده است. همچنین اندروید آبنبات چوبی بعد از گذشت یک سال از زمان انتشارش ۲۶ درصد از بازار این سیستم عامل را در اختیار دارد و در آخر نسخه کیت کت نیز با گذشت دو سال از زمان انتشارش با بیشترین سهم در بین اندرویدی‌ها، ۳۸ درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.

همانطور که مشاهده می‌کنید گسستگی در پلتفرم اندروید به طور کامل مشخص است، شاید نتوان به طور مستقیم گوگل را مسبب این مشکل دانست، چرا که این تولیدکنندگان گوشی های اندرویدی هستند که در ارائه آپدیت برای گوشی‌های تولیدیشان کم کاری می کنند.