خودروی پرنده‌ای که می توانید امسال خریداری کنید!

خودروهای پرنده آینده هستند، درست است؟ در دهه 1960، جهان آینده‌ای را متصور می شد که در آن هر انسانی می توانست برای رفت و آمد پرواز کند، اما تکنولوژی هیچوقت نتوانست به آنجا برسد.

اما اکنون، شرکت تازه تاسیس اسلوواک AeroMobil اعلام کرده که امسال یک خودروی پرنده را خواهد ساخت که برخلاف اولین پیش نمونه‌ی آن ها که سال 2014 رونمایی شد، قرار است برای فروش وارد بازار شود.

AeroMobil که اخیراً 3.2 میلیون دلار سرمایه‌ی خود را افزایش داده، خودروی خود را در نمایشگاه ابرخودرو های Top Marques Monaco که 20 آوریل برگذار می شود به نمایش خواهد گذاشت.

AeroMobil ادعا می کند :

“این خودرو یک هواپیمای کامل و همچنین یک خودروی چهار چرخ کارآمد است که از پیشرانه‌ی هیبرید بهره می برد”

متاسفانه، علاوه بر اینکه ما هیچ جزئیاتی از جمله قیمت این خودرو را نمی دانیم، بر اساس تایید AeroMobil تنها چیزی که می دانیم این است که مشخصات کامل این خودرو در نمایشگاه ابرخودرو‌هایی که اشاره کردیم رونمایی خواهد شد و این خودرو امسال قابل پیش سفارش خواهد بود.

ما چیز‌های کمی درباره‌ی پیش نمونه‌ی سال 2014 AeroMobil می دانیم. با این حال با استناد به AeroMobil، پیش نمونه این خودرو به سوخت معمولی که در تمام پمپ بنزین ها پیدا می شود نیاز داشت، و برای پریدن تنها به 200 متر زمین مسطح نیاز بود و همچنین روی زمین های کوتاه‌تر می توانست فرود بیاید(حدود 50 متر)، این پیش نمونه به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرد.

در بحث خودرو های پرنده، قوانین و مقررات به همان اندازه مهم هستند که جنبه فناوری آن مهم است. AeroMobil ادعا می کند که:

“این خودرو هم راستای چهارچوب قوانین موجود برای هم خودرو‌ها و هم هواپیماها می باشد.”

این هنوز به این معنی است که شما هم به گواهینامه رانندگی و هم به گواهینامه‌ خلبانی برای استفاده از این خودرو نیاز دارید، ولی خب در هر صورت تصور حالتی غیر از این سخت است.

بدون در نظر گرفتن عامل جالب بودن، چه کسی باید بخواهد که از این وسیله استفاده کند و برای چه کاری؟

AeroMobil به طرز شگفت انگیزی پاسخ ساده و روشنی دارد؛ “هدف AeroMobil این است که حمل و نقل شخصی را از طریق ممکن کردن سفر خیلی سریعتر نقطه به نقطه در فواصل متوسط و محیط هایی که سفر زمینی محدودیت دارد(مشکلات زیرساخت جاده‌ای)، بشدت کارآمدتر و دوستدار محیط زیست بکند.”

ما قبلاً طرح ها و پیش نمونه های خودرو های پرنده را دیده ایم، اما همه‌ی آن ها خیلی خیلی دور از قابل فروش بودن در بازار به نظر می رسیدند. خواهیم دید که آیا AeroMobil می تواند به وعده هایش جامه‌ی عمل بپوشاند یا خیر.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید