تمام قابلیت های برنامه Xbox ویندوز 10 پس از بروزرسانی سالیانه

تمام قابلیت های برنامه Xbox ویندوز 10 پس از بروزرسانی سالیانه

با نزدیک شدن به زمان انتشار بروزرسانی سالانه ویندوز 10 در آینده نزدیک و آمدن دستیار هوشمند کورتانا به کنسول اکس باکس وان و ایجاد تحول در بخش مجموعه های بازی (Game Collections) و افزایش دسترسی و کنترل بیشتر بر Activity Feed، کاربران این کنسول می توانند امیدوار باشند که مایکروسافت و تیم اکس باکس کنسول محبوبشان را فراموش نکرده و همچنان در پی ایجاد تجربه های هیجان انگیز جدید برای مخاطبانشان هستند.

مایکروسافت در این تابستان علاوه بر ویژگی های خوب برای دارندگان کنسول اکس باکس وان، گیمرهای دسکتاپی را نیز بی نصیب نگذاشته و قابلیت هایی نیز به برنامه Xbox ویندوز 10 دسکتاپ اضافه کرده است تا آنها نیز تعطیلات تابستانی را بهتر سپری کنند. اگر شما کاربر ویندوز 10 هستید، می توانید بدون انتظار و با نصب Xbox Beta از استور، این قابلیت ها را هم اکنون تجربه کنید.

ویندوز 10

اکنون به سراغ معرفی ویژگی های جدید برنامه Xbox خواهیم رفت، با دیجی رو همراه باشید

آپلود ویدئوهای بازی در Xbox Live

گیمرها از این پس می توانند ویدئو ضبط شده از روند بازی‌های خود را در شبکه Xbox Live با دوستان خود و سایر کاربران به اشتراک بگذارند. این ویژگی اکنون علاوه بر کنسول، در دسکتاپ نیز در دسترس بوده و کاربر می تواند پس از ویرایش و تهیه کلیپ از طریق هر برنامه ای، آن را آپلود کند.

ضبط ویدئو با نرخ 60 فریم بر ثانیه

این ویژگی تنها مختص به نسخه دسکتاپی ویندوز است و احتمالا بخاطر قدرت پردازشی پایین‌تر اکس باکس وان نسبت به رایانه ها، این قابلیت در این کنسول غیر فعال شده باشد.  پس از بروزرسانی گیمرها می توانند با نرخ فوق العاده 60 فریم بر ثانیه از بازی خود کلیپ تهیه کنند. اما همچنان فیلم برداری 30 فریم بر ثانیه‌ای برای آن دسته از گیمرها که سیستم ضعیف تری دارند نیز فراهم است.

Game Bar به بازی های بیشتری می آید

اگر از آن دسته گیمرهای خوره باشید و علاقه زیادی هم به گرفتن اسکرین شات و ویدئو از بازی خود دارید احتمالا با عدم کارکرد Game Bar در برخی بازی ها و در شرایط خاص شده اید؛ این مشکل غالبا با بازی های win32 مربوط می شود. مایکروسافت برای کاهش اعتراضات، بازی های محبوبی مانند League of Legends, World of Warcraft, DOTA 2, Battlefield 4, Counterstrike: Global Offensive, و Diablo III را به لیست پشتیبانی این نرم افزار اضافه کرده است.

اگر هنوز از Game Bar استفاده نکرده اید و یا نمی دانید چگونه می توان آن را فعال کرد کافیست در هنگام اجرای بازی کلیدهای Win+G را فشار دهید تا نوار برنامه را مشاهده کنید. دقت کنید که ویژگی ضبط ویدئو برای سیستم های ضعیف در دسترس نخواهد بود..

یکپارچه سازی بازی ها در پلتفرم های دسکتاپ و اکس باکس

مایکروسافت در حال آماده سازی یک سرویس اختصاصی برای بازی های تحت پلت فرم خود به صورت مجزا از سایر قسمت های فعلی است. با این سرویس می توانید از آخرین اخبار بازی ها آگاهی یابید یا با توسعه دهندگان بازی ارتباط برقرار کنید و در نهایت آخرین بروزرسانی بازی ها را به صورت مستقیم از ناشر بازی دریافت کنید. همه این ویژگی ها تنها در یک سرویس فوق العاده در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

ویژگی جذاب دیگر این سرویس، اطلاع از وضعیت سایر دوستانتان است، به این گونه که هر یک از دوستانتان که مشغول انجام بازی، چه در دسکتاپ یا کنسول باشد شما می توانید نام بازی را مشاهده کنید و در صورت امکان به او بپیوندید.

استور یکسان برای اکس باکس و دسکتاپ

دقیقا مشخص نیست این یکسان سازی در چه زمانی نهایی خواهد شد؛ اما مایکروسافت هم اکنون در حال پیاده سازی پلتفرم ویندوز یونیورسال (UWP) بر روی کنسول خود بوده و بنابراین باید تا پایان این مرحله صبر کنیم. با یکسان سازی هر دو فروشگاه، قابلیت نمایش DLCها و سایر افزونه های بازی برای کاربران کنسول در استور یکپارچه سازی شده به نمایش در خواهد آمد.

بهبود های Activity Feed

همانند کاربران کنسولی، کاربران دسکتاپی هم می توانند بر تمامی ویدئو ها و دستاوردهای آنلاین خود دسترسی و کنترل بیشتری داشته باشند. عملکرد Activity feed نیز بهبود خواهد یافت و رابط کاربری ساده‌تر و سر راست‌تر خواهد شد.

ارسال توییت از Xbox

کاربران می توانند با استفاده از برنامه Xbox، اقدام به ارسال توییت همراه با اسکرین شات یا ویدئو ضبط شده از بازی کنند تا به این ترتیب بدون نیاز به خروج از بازی، لحظات لذت بخش و به یادماندنی از بازی خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.

آماده موج بعدی باشید

اینها تنها مواردی است که مایکروسافت برای افزایش اشتیاق گیمر ها به ویندوز 10 معرفی کرده است. مایکروسافت قصد دارد موج اصلی قابلیت های Xbox Preview و Xbox Beta را تا اواخر تابستان و تا برگزاری نمایشگاه E3 امسال محفوظ نگه دارد.

به نظر شما آیا این ویژگی ها می تواند نظر گیمر ها را به ویندوز 10 معطوف کند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید