سیستم جدید هوش مصنوعی آمازون برای تشخیص عکس ها

سیستم جدید هوش مصنوعی آمازون برای تشخیص عکس ها
سیستم جدید هوش مصنوعی آمازون برای تشخیص عکس ها

یکی از ویژگی های اولیه و اصلی در سیستم های هوش مصنوعی توانایی تشخیص عکسها و پردازش آنها است. کمپانی های گوگل و مایکروسافت پیش از این با استفاده از ابزارهای مختلف قدرت بالای سیستم های تشخیص عکس خود را نشان داده بودند. و حالا به نظر می رسد که آمازون با معرفی Amazon Rekognition برای معرفی سیستم تشخیص عکس خود آماده است.

این سیستم یکی از بخش های پروژه ی یادگیری عمیق آمازون است که به تازگی توسط این شرکت برای توسعه دهندگان معرفی شده است. این سیستم تقریبا مثل سایر سیستم های مشابه تشخیص عکس کار می کند، به این صورت که چهره انسان ها را تشخیص می دهد، احساسات آن را مشخص می کند و اشیاء را با توجه به شکل آنها نامگذاری می کند. در حقیقت این سیستم به قدری هوشمند شده که نه تنها حضور یک سگ در تصویر را تشخیص می دهد، بلکه می تواند نوع و نژاد سگ را نیز به طور دقیق مشخص کند.

1891a793-dab9-424e-b522-cfcdd585e6c7به گفته ی Werner Vogels مدیر ارشد فناوری آمازون، سیستم Amazon Rekognition با استفاده از تکنیک های یادگیری عمیق اشیا، مناظر، مفاهیم و چهره ها را در عکس ها تشخیص می دهد و می تواند عکس ها را با هم مقایسه کند. همچنین کاربران می توانند در میان میلیون ها چهره با ویژگی های مختلف جستجو کنند.

باید منتظر باشیم و ببینیم که این سیستم تا چه حد کاربردی خواهد بود و چه سرویس ها و اپلیکیشن هایی از آن استفاده خواهند کرد. اما به نظر می رسد که از این سیستم می توان حداقل به عنوان جایگزینی برای سیستم های مشابه سایر شرکت ها مثل گوگل استفاده کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید