آیفون 4 پس از ماندگاری 18 ماهه در اعماق دریاچه، سالم پیدا شد!

همه ما تقریباً با احساس بدی که هنگام افتادن گوشی به روی زمین و یا حتی بدتر از آن، افتادن گوشی درون آب، به صاحب آن دست می‌دهد آشنا هستیم. در اغلب موارد افتادن گوشی درون آب به منزله پایان عمر آن بوده و امید بسیار کمی برای سالم ماندن گوشی وجود دارد. البته بعضی‌ها خوش شانس‌تر از بقیه هستند. به عنوان نمونه شخصی که گوشی آیفون 4 خود را درون یک دریاچه یخ‌زده انداخته بود، بعد از 18 ماه آن را در حالی که هنوز هم روشن می‌شد، پیدا کرد!

طبق گفته‌های مایکل گونتروم (Michael Guntrum)، گوشی آیفون 4 او در سال 2015 و هنگامی که مشغول ماهیگیری از زیر یخ بود، درون دریاچه افتاده بود. در آن زمان وی با فرض اینکه گوشی خود را برای همیشه از دست داده و کاری از دستش برنمی‌آید، محل را ترک کرده برد. اما زمانی که دریاچه خشک شد، شخصی به نام دانیل کالگرن (Daniel Kalgren) با یک فلزیاب برای پیدا کردن گنج به محل این دریاچه رفته بود که گوشی آیفون 4 آقای گونتروم را پیدا کرد.

افتادن آیفون 4 درون دریاچه
روشن شدن آیفون 4 افتاده درون دریاچه پس از 18 ماه!

این شخص که نمی‌دانست صاحب گوشی کیست، آن را با خود به خانه برده و پس از دو روز اقدام به روشن کردنش نمود. با کمال تعجب گوشی روشن شد و او توانست شماره آقای گونتروم را به دست آورد. با به دست آوردن شماره صاحب گوشی، عکسی از گوشی را برای وی ارسال نمود و پرسید که آیا این تصویر برای او آشناست یا نه؟ آقای گونتروم هم پس از مشاهده عکس، توانسته از طریق اسکرین سیور گوشی، آن را شناسایی کند.

در نهایت گوشی آیفون 4 این کاربر خوش شانس به وی بازگردانده شد. البته او گفته که پس از تعمیر گوشی قصد دارد آن را به مادرش بدهد. حال با توجه به این نکته که گوشی‌های آیفون تا امسال از قابلیت ضد آب بودن بهره‌مند نبودند و اپل در آیفون 7 برای اولین بار این ویژگی‌ را برای گوشی‌های هوشمند خود معرفی نمود، سالم ماندن آیفون 4 در طول این مدت و در آن شرایط بد دمایی، بسیار عجیب و جالب توجه است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید