سامسونگ کسب و کار کامپیوترهای شخصی خود را به لنوو واگذار می‌کند

سامسونگ کسب و کار کامپیوترهای شخصی خود را به لنوو واگذار می‌کند

طبق گزارشات منتشر شده، سامسونگ آماده است تا کسب و کار کامپیوتری خود را به لنوو واگذار کند و به طور کلی از بازار کامپیوترهای شخصی کناره گیری کند. این معامله بزرگترین فروشنده کامپیوترهای شخصی در دنیا را بزرگتر می‌کند و در شرایطی انجام می‌پذیرد که سامسونگ مدتی پیش بخش تولید پرینتر خود را نیز واگذار کرده بود.

طبق گفته نشریه کره‌ای The Bell، سامسونگ قصد دارد یکی دیگر از بخش‌های ناموفق خود را رها کند تا بر روی بخش‌های اصلی و مهم خود تمرکز کند. سامسونگ که به عنوان بزرگترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان شناخته می‌شود، مدت‌هاست که عملکرد خوبی در زمینه کامپیوترهای شخصی و لپتاپ ندارد و با توجه به مشکلاتی که برای این کمپانی در زمینه‌های دیگر پیش آمده و این کمپانی با حوادث پیش آمده برای گلکسی نوت 7 دست و پنجه نرم می‌کند منطقی به نظر می‌رسد که این غول کره‌ای زمینه‌های کاری خود را کاهش دهد تا بر روی بخش‌های حیاتی تمرکز بیشتری داشته باشد.

در این رابطه یکی از مدیران اجرایی سامسونگ گفت: «با توجه به رابطه نزدیک بین کامپیوترهای شخصی و پرینتر، کاملاً واضح است که سامسونگ پس از فروش کسب و کار کامپیوترهای شخصی خود از از این بازار خارج می‌شود

این معامله بین سامسونگ و لنوو منجر خواهد شد بخش تولید کامپیوترهای شخصی لنوو که هم اکنون بزرگترین بخش تولید کننده PC در جهان است از این بزرگتر شود و جایگاه خود را تحکیم ببخشد.  ارزش این معامله حدود 1 میلیارد دلار خواهد بود و ظاهراً دو طرف معامله برای یک ماه است که مذاکرات خود را آغاز کرده‌اند اما روند مذاکرات به کندی پیش رفته است.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید