فروش 8 میلیون آیفون بیشتر به لطف توقف تولید گلکسی نوت 7

فروش 8 میلیون آیفون بیشتر به لطف توقف تولید گلکسی نوت 7

تصمیم سامسونگ مبنی بر توقف تولید گلکسی نوت 7 در بدترین زمان ممکن از راه رسید، در ابتدا به نظر می‌رسید عرضه این گوشی به بازار منجر به تداوم موفقیت‌های نیمه اول سال سامسونگ که به دلیل فروش بالای گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج  به دست آمده بود می‌شود اما اینگونه نشد و حوادثی که برای گلکسی نوت 7 پیش آمد حتی عملکرد موفقیت آمیز سامسونگ در نیمه نخست سال را تحت تاثیر قرار داد.

اکنون که شرایط به طور دراماتیکی تغییر کرده و سامسونگ علاوه بر توقف تولید گلکسی نوت 7 به دارندگان این گوشی هشدار داده دیوایس های خود را خاموش کنند و برای همیشه دست از استفاده از آن‌ها بردارند، وضعیت به نفع اپل است تا فروش بیشتری از آیفون‌ها داشته باشد. در این رابطه، بریان وایت تحلیلگر Drexel Hamilton میزان دقیق فروش بیشتر آیفون را برآورد کرده است.

به گفته این تحلیلگر، اپل تا پایان سال 2016 به لطف فاجعه پیش آمده برای گلسی نوت 7 می‌تواند 8 میلیون دستگاه آیفون بیشتر به فروش برساند. این آمار از آنجایی به دست آمده که انتظار می‌رفت فروش گلکسی نوت 7 در نیمه دوم امسال بین 10 تا 14 میلیون دستگاه باشد و این تحلیلگر معتقد است اپل می‌توانید بین 57 تا 80 درصد از این میزان فروش را به سمت خود جذب کند، این درحالیست که آیفون‌های جدید تاکنون نیز عملکرد بسیار خوبی در برخی مناطق نظیر بازار چین داشته‌اند.

بریان وایت در این رابطه می‌گوید بر اساس آماری که از 30 خرده فروشی در شهر شنزن جمع آوری کرده ایم، آیفون از دیگر رقبای خود سبقت گرفته است و به طور کلی خریداران چینی، آیفون 7 پلاس را بیشتر از آیفون 7 می‌پسندند. علاوه بر این مشتریان در این منطقه رنگ‌های مشکی ای که اپل امسال برای آیفون‌های جدی خود در نظر گرفته را به سایر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند.

“با توجه به اینکه انتظار داشتیم 1014 میلیون گلکسی نوت 7 در نیمه دوم سال 2016 به فروش برسد، معتقدیم که اپل می‌تواند حداقل 8 میلیون دستگاه آیفون بیشتر تا پایان سال به فروش برساند. علاوه بر این شکست سنگین سامسونگ در پروسه گلکسی نوت 7 می‌تواند به طور دائمی به اعتبار سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند ضربه بزند و این یک فرصت برای اپل خواهد بود تا سهم خود در بازار را افزایش دهد. برایان وایت – تحلیلگر Drexel Hamilton”

اگر این آمار به واقعیت تبدیل شود، فروش 8 میلیون آیفون بیشتر تا پایان سال می‌تواند کاهش فروش سالانه آیفون در سال 2016 را برطرف کند و فروش آیفون در سال جاری را با رشد همراه سازد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید