iPhone 6s و iPhone 6s Plus : مشخصات، ویژگی ها و زمان عرضه

iPhone 6s و iPhone 6s Plus

در سال 2014 اپل بزرگترین به روز رسانی خود را برای آیفون به نمایش گذاشت و بالاخره اندازه آیفون را تغییر داد و در دو مدل آن را رونمایی کرد.iPhone 6 و iPhone 6 Plus هر دو تلفنی هستند که از سوی کاربران مورد قبول قرار گرفته است و اپل با این دو تلفن به فروش خیلی خوبی دست پیدا کرد. حالا در سال 2015 اپل در حال ساخت جانشن این دو تلفن است و هر روز شایعات متعددی از آنها شنیده می شود.

اگر اپل از قوانین خود پیروی کند نسل بعد آیفون را با کمترین تغییر ظاهری رونمایی خواهد کرد اما ممکن است این کمپانی مثل گذشته بر روی قانون ها پا گذاشته و آیفون را به کل تغییر دهد که بعید به نظر می رسد.

بنا به شایعات اپل نسل بعدی آیفون را iPhone 6s و iPhone 6s Plus نام گذاری خواهد کرد که بیشتر گزارشات آن را تائید می کند.

دوربین 12 مگاپیکسلی

دوربین آیفون همیشه یکی از نقاط قوت آن به حساب می آید و اپل ثابت کرده است که یک دوربین در 8 مگاپیکسل می تواند بهتر از دوربین های 20 مگاپیکسلی عمل کند.

اپل از زمان عرضه آیفون 4s در سال 2011 دوربین آیفون را در 8 مگاپیکسل نگه داشته است و بیشتر بر روی تقویت سنسور و اضافه کردن ویژگی جدید مانند ضبط حرکت آهسته و غیره تمرکز کرده است اما درنسل بعدی اپل قصد دارد آیفون را به دوربین 12 مگاپیکسلی با توانایی فیلم برداری 4K و پشتیبانی از فیلم برداری حرکت آهسته تا 240 فریم بر ثانیه مجهز کند.

Force Touch

اپل برای اولین بار Force Touch را در اپل واچ به نمایش گذاشت، ویژگی ای که اجازه می دهد دستگاه متوجه نوع لمس کاربر شود.در حال حاضر  این ویژگی در اپل واچ و مک بوک جدید در دسترس است و شایعات می گویند به زودی شاهد رونمایی از ویژگی Force Touch در آیفون نیز خواهیم بود.

Force Touch
Force Touch

تراشه Apple A9

اپل تراشه A8 را طوری به نمایش گذاشت که تمام تولید کنندگان تراشه به جنب و جوش افتادند و حالا قصد دارد با چیپست جدید A9 بار دیگر قدرت خود را به نمایش بگذارد.براساس گزارشات تراشه A9  به صورت 14 نانومتری توسعه داده شده است و قدرت آن چند برابر نسل گذشته خود خواهد بود.در شایعات آمده است که اپل در نسل بعدی آیفون از رم 1 گیگابایتی فاصله خواهد گرفت و iPhone 6s و iPhone 6s Plus را به تراشه A9 به همراه 2 گیگابایت رم مجهز خواهد کرد.

تقویت بدنه با آلومینیوم 7000

در شروع عرضه آیفون در سال جاری آیفون 6 اس مورد تمسخر منتقدین قرار رفت و کاربران زیادی از  ضعیف بودن بدنه این تلفن گلایه مند بودند و حالا اپل برای استحکام بخشیدن به آیفون 6s و 6s Plus در ساخت آنها از سری 7 هزار آلیاژ آلومینیوم استفاده می کند و رنگ صورتی را نیز به رنگ های خاکستری، طلایی و نقره ای اضافه خواهد کرد.

زمان عرضه:

ودرآخر زمان رونمایی iPhone 6s و iPhone 6s Plus در 8 سپتامبر روز سه شنبه اعلام می شود و جمعه 18 سپتامبر، روز عرضه این دو محصول خواهد بود.

منبع:Phonearena