دارایی کمپانی اپل به 246.09 میلیارد دلار در بانک‌ها رسید!

دارایی کمپانی اپل به 246.09 میلیارد دلار در بانک‌ها رسید!

در حال حاضر کمپانی اپل پول بسیار زیادی دارد و می‌توان حتی گفت اپل همان پابلو اسکوبار لوازم الکترونیکی در دنیاست. این کمپانی تولید کننده گوشی‌های آیفون در دنیا در سه ماهه اول سال 2017 میلادی 246.09 میلیارد دلار پول نقد ذخیره داشته که نسبت به سال گذشته میلادی حدود 8.49 میلیارد دلار این رقم بیشتر شده است.

فرض کنید تمام این پول‌ها را در زندگی واقعی خود را در دستان خود داشته باشید، آن وقت است که به یک قدرت جهانی تبدیل شده‌اید ولی باید گفت کمپانی اپل نمی‌تواند از پس خرید کمپانی 500 میلیارد دلاری مایکروسافت برآید. اما می‌تواند با این مقدار دارایی از لحاظ تئوری و اعداد و ارقام، کشور سریلانکا را بخرد!

البته باید اعلام کرد که اپل درباره موجودیها و پولهایش محتاط است و آن را عاقلانه خرج می‌کند. در حال حاضر بسیاری از دارایهای این شرکت در بانک‌های خارج از کشور ایالات متحده آمریکا ذخیره شده است و اپل می‌داند با انتقال آن‌ها به بانک‌های آمریکایی باید مالیات سنگینی را بپردازد و از همین روی این کار را نخواهد کرد. اما رئیس جمهور آمریکا اگر بخواهد قوانین جدیدی برای کمپانی‌های تکنولوژی همانند کارخانه‌های خودروسازی وضع نماید آن وقت است که این اعداد و ارقام کمپانی اپل کاهش پیدا خواهد کرد.

به تازگی تیم کوک «مدیرعامل اپل» اعلام کرد که انتقال دارایی‌های کمپانی اپل به آمریکا برای کشور و خود کمپانی خوب است ولی این حرف کمی مشکوک به نظر می‌رسد و با استراتژیهای کاریی تیم کوک مغایرت دارد. به نظر شما آیا کمپانی اپل تمام پولهایش را به آمریکا خواهد آورد؟!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید