آیفون SE از امروز عرضه خواهد شد

مهاجرت از 5s؛ آیا آیفون SE واقعا ارزش ارتقاء را دارد؟

رویداد اپل برگزار شد و حالا کم کم به فراموشی سپرده می‌شود و بیشتر شایعات پیرامون تلفن جدید و 4 اینچی آن درست از آب درآمد. مدت‌ها بود که رسانه‌ها از علاقه برخی کاربران به خرید آیفون 4 اینچی و ارزان سخن می‌گفتند و در این زمینه تصاویر، خبر ها و شایعات مختلفی منتشر شد. بالاخره کمپانی اپل در رویداد بهاری 2016 خود از آیفون SE پرده برداشت. تلفنی که برخلاف آنچه تصور می‌شد، به دلیل سخت افزار قدرتمند قیمت نسبتا بالایی را به خود اختصاص داده است.

همانطور که گفتیم، سخت افزار آیفون SE با دو پرچمدار فعلی کمپانی اپل – آیفون 6s و نسخه پلاس آن – تفاوتی ندارد و قدرتی نسبتا برابر با آن ها را ارائه می‌کند. به همین دلیل آیفون SE را هم اکنون می‌توان پرچمداری فشرده شده در نظر گرفت. این محصول از 24 مارس در حالت پیش خرید قرار گرفته بود. هر کسی که پول آیفون جدید و مینی خود را از کشور هایی که در زیر نام برده شده‌اند، پرداخت کرده است به زودی محصول خود را دریافت خواهد کرد. سایر افراد جهت خرید باید به فروشگاه های اپل در کشور خود مراجعه و دستگاه را خریداری کنند.

کشور هایی که موج اولیه فروش در آن‌ها آغاز می شود عبارتند از:

استرالیا، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، ژاپن، نیوزلند، پورتو ریکو، سنگاپور، بریتانیا، ایالت متحده امریکا

سایر کشور های جهان باید تا اوایل آوریل صبر کنند – هنوز تاریخ دقیقی در این زمینه منتشر نشده است.

همانطور که گفتیم، iPhone SE – مخفف Special Edition به معنای ویرایش خاص – ترکیبی از سخت افزار قدرتمند آیفون 6s و اندازه کوچک آیفون 5s است؛ محصولی که برای کاربرانی طراحی شده که دوست دارند همه کار هایشان را با یک دست و در یک تلفن جمع و جور انجام دهند. کمپانی اپل با معرفی این محصول دو هدف اصلی را در پیش داشته است؛ به دست آوردن سهم بیشتری از بازار تلفن های هوشمند و همچنین تشویق کاربران به سرویس پرداختی خود – Appla pay – که در تلفن های قبل از آیفون 6 به دلیل فقدان چیپست NFC پشتیبانی نمی‌شود.

آیفون SE با چیپست قدرتمند اپل A9، حافظه دو گیگابایتی RAM و همچنین سنسور 12 مگاپیکسلی و جدید iSight همراه شده است و نسخه 16 گیگابایتی آن با قیمت 400 دلار به فروش خواهد رسید. دوربین جلوی تلفن هنوز در رزولوشن 1.3 مگاپیکسلی خود باقی مانده است و خبری از فناوری لمس سه بعدی – 3D Touch – در SE نیست.