با اپل پی ، پول نقد از یادها خواهد رفت

اپل پی چیست

اپل پی (Apple Pay) یا سامانه پرداخت اپل یکی از روش های نوین پرداخت پول همچون پرداخت همراه و یا کیف پول دیجیتالی است که شرکت اپل آن را در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد. برای بهره گیری از این سامانه، کاربر می بایست نخست تنها برای یک بار اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد آیفون (آیفون ۵ به بالا) نماید،(از طریق اسکن کارت اعتباری یه با به صورت دستی) و پس از آن هر بار که کالا یا خدماتی را خریداری می کند، می تواند با نزدیک کردن آی دیوایس خود به پایانه مهجز به فناوری اِن اِف سی، هزینه را پرداخت نمیاد.

تیم کوک مدیرعامل کمپانی اپل در تازه ترین سخنرانی خود که در تور بریتانیایی خودش انجام داده بود در وصف اپل پی جمله ای را به کار برده بود که این جمله تیتر رسانه های چندروز اخیر را به خود اختصاص داده است:

” فرزندان شما نخواهند فهمید که پول نقد چه چیزی است. “

همانطور که می‌دانید علاوه بر اپل پی، سیستم های گوگل پی و سامانه  پرداخت سامسونگ نیز بر روی کار روی این روش پرداختی مدرن هستند که البته در این عرصه اپل چندین گام از رقبای خود پیش است.
اپل سرانجام با سرمایه گذارانی از ایالات متحده و انگلستان ، از امروز تکنولوژی جدید خودش اپل پی را به صورت آزمایشی و در کشور کانادا راه اندازی خواهد کرد.

یکی از دغدغه ها در این تکنولوژی، سیستم امنیتی آن است که تیم کوک در یک مصاحبه خود بدین شکل به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

” ما سازندگان هنگامی که با دولت همکاری می‌کنیم، باید سعی کنیم تا تمامی مسائل امنیتی در آن موضوع لحاض شود و حتی اگر کوچکترین مشکلی از این بابت باشد بدون شک مجوزی دریافت نخواهیم کرد. “

باید منتظر ماند و دید تا پس از پایان دوره آزمایشی استفاده از این فناوری در کانادا، اپل چه تصمیمی را برای ادامه راه اتخاذ خواهد کرد
به گفته وال استریت ژورنال اپل، فناوری جدید خود اپل پی را در سال ۲۰۱۶ قابل دسترسی قرار خواهد داد.